خانه / مقالات / بخش سوم نوشتن مقاله isi

بخش سوم نوشتن مقاله isi

چگونگی نوشتن مقاله isi
نوشتن مقاله isi

بخش سوم نوشتن مقاله isi

در ادامه مقاله آموزشی نگارش مقاله isi  با شما هستیم , باید بدانیم هر مقاله ژورنال موضوع خاص خود را دارد این طور نیست که ما بتوانیم مقاله خود را در هر ژورنالی ثبت کنیم خیر .

همانطور که مقاله موضوع خاصی را دنبال میکند لذا پایگاه‌های ژورنال نیز از دامنه و حیطه کاری خاصی پیروی میکند که مسلما در بخش درباره ما و یا بخشی از سایت که درباره وبسایت ژورنال توضیح میدهد قابل دسترسی خواهد بود .

 نوشتن مقاله isi خوب و نحوه ایندکس شدن یا اولویت بندی مقالات در پایگاه‌ها ی ژورنال , یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت ژورنال خواهد بود , چه بسا چاپ مقاله در ژورنال‌ها با impact بالا مسلماً فرآیندی دشوا و زمان بر خواهد بود , اما ثبت آن بر ارزش مقاله شما خواهد افزود .

دیتابیس‌ها و ژورنال‌های علمی‌نیز از درجات و اهمیت‌های متفاوتی برخوردارند

مثلا سایت ieee :

ژورنال ieee  یکی از معتبرتین پایگاه‌های اطلاعاتی در مقاله‌های ژورنال میباشد پوشش موضوعی این ژورنال شامل : مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر

سایت Science Direct :

ژورنال Science Direct نیز یکی از عظیم ترین و چندشاخه ترین ژورنال می‌باشد , در این پایگاه علمی‌است که تمام اطلاعات علمی‌آن به دقت مورد بازبینی قرار گرفته و منبع عظیمی‌از آن در حال حاظر در تمامی‌رشته‌ها و تخصص‌ها قابل دریافت میباشد

پوشش موضوعی سایت ساینس دایرکت شامل : کشاورزی و علوم زیستی، هنرو علوم انسانی، بیوشیمی، ژنتیک و زیست شناسی مولکولی، تجارت، مدیریت و حسابداری، مهندسی شیمی‌و شیمی، علوم تصمیم گیری (Decision Sciences)، زمین شناسی و علوم سیاره ای، اقتصاد و اقتصاد سنجی، امور مالی، انرژی، مهندسی محیط زیست،ایمنی شناسی و میکروبیولوژی، علوم مواد و ریاضیات، پزشکی و دندانپزشکی، علوم اعصاب، پرستاری، فارماکولوژی، سم شناسی و علوم دارویی، فیزیک و ستاره شناسی، روانشناسی و علوم اجتماعی، دامپزشکی و علوم دامی‌میباشد .

اطلاعات بیشتر در مورد ژورنال ساینس دایرکت

نرخ پذیرش مقالات در یک ژورنال عبارتست از تعداد مقاله‌های ارائه شده به نسبت تعداد مقاله‌های چاپ شده خواهد بود .

برای نگارش متن اولیه مقاله خود باید مقاله‌های متعددی را مطالعه کنید , البته منظور از مقالات همان مقاله‌های است که اصولا در ژورنال مورد نظر شما نمایه شده پس با اینکار دست خود را برای چاپ یک مقاله آی اس آی باز خواهید گذاشت .

بیشتر متون ارسال شده توسط محققین در ژورنال‌های معتبر رد میشوند ( پذیرش نمیشوند ) , بنابراین همیشه سعی کنید چندین ژورنال را در دستور کار خود قرار دهید ,

نکته مهم : در هنگام ارسال مقاله به ژورنال نباید همزمان مقاله را به چند ژورنال ارسال کرد چرا که ممکن است در چندژورنال مقاله شما پذیرش گردند و این کار اعتبار مقاله شما را از بین خواهد برد و در ژورنال رد خواهد شد

اگر از موضوع ژورنال مورد نظر اطمینان کافی ندارد , بهترین کار این است که چکیده مقاله خود را برای ویراستار بفرستید تا موضوع مورد نظر شما را معرفی کند .

اگر میخواهید نوشتن مقاله را شروع کنید دست نگه دارد , شما باید حرف جدیدی را در جهان علم برای گفتن داشته باشید , برای نتایج حاصل شده شواهد و مدارک معتبر ارائه کنید , سخن جدید همان ایده جدید است که صد البته این ایده توسط مقاله‌های و تحقیقات قبلی به دست می‌آید .

نگارش مقاله به وسیله چند نفر همیشه با تغییرات و کیفیت بالاتری همراه است به این خاطر در مقاله ای که توسط چند نفر گردآوری شده ایده‌ها و تجربیات مفید مختلفی ارائه میشوند .

در نوشتن مقاله isi برخورداری از محتوا و شیوه نگارش جالب و مناسب , باعث رضایت مندی مخاطبین مقاله خواهد بود , درمقالات باید از به کار بردن حرفهای زائد جدا پرهیز کنیم مثلا کلمات مخفف , درست است که مقاله isi  از لغات و نگارش پیچیده ای برخوردار است اما باید در کمال سادگی ایده‌های نویسنده را معرفی کند .

و اما در اخر مجددا یاد آوری میشود در هنگام ارسال مقاله همزمان به چند ژورنال نفرسید زیرا اصولا ژورنال‌ها پس از ثبت مقاله قانون کپی رایت را برای ناشر ( یعنی خود ژورنال ) میدانند لذا این امر حتما باید رعایت شود .

 

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *