خانه / مقالات / بخش دوم نوشتن مقاله isi

بخش دوم نوشتن مقاله isi

چگونگی نوشتن مقاله isi
نوشتن مقاله isi

بخش دوم نوشتن مقاله isi

همانطور که در بخش اول نگارش مقاله isi  در مورد کالبد اصلی نگارش و راهکار شروع یک مقاله بر اساس توضیحات گفته شده , حال در این بخش به معرفی برخی از عوامل موثر در چاپ مقالات و  ژورنال‌های علمی‌خواهیم پرداخت .

یک محقق جهت ثبت مقاله در ژورنال با دو چالش اصلی و اساسی روبرو است که عبارتند از انتخاب یک ژورنال مناسب  و نوشتن مقاله  یا submit   شدن آن

موفقیت در این دو فاکتور بالا نیازمند اجرای مناسب فرآیند‌ها بخش قبلی ( بخش اول نگارش مقاله isi ) به حساب می‌آید , اما برای موفقیت کامل در ثبت مقالات نیازمند فاکتور‌ها و عوامل دیگری نیز خواهد بود .

مقاله را به طور کلی در ۵ دسته اصلی میتوان طبقه بندی کرد :

الف ) گزارشات از مطالعات انجام شده

ب) توصیف و تجزیه تحلیل مطالعات انجام شده

ج) ارائه یک طرح کلی از مقالات و آنالیز تحقیقات گذشته

د) مقاله تئوری با هدف معرفی آن‌ها

ه) مقاله methodological یا روش شناسی که درواقع مقاله ای است برای ارئه راهکار‌ها و ورش‌های نوین در طرح‌های جدید

بگذارید به زبان سادته تر منظورم را بگویم البته قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید

نکته مهم : نوشتن  مقاله isi  شاید برای کسی که برای اولین بار اقدام به نوشتن مقاله میکند فرآیند دشواری باشد چه بسا که همینطور هم است او همیشه به این فکر میکند که شاید احتمال چاپ شدن مقاله خویش در ژورنال‌های مربوطه نباشد , اما واقعیت امر چیز دیگری , باید بدانیم که حتی مقالاتی که از هر لحاظ کاملند نیز ممکن است در هیچ ژورنالی چاپ نشوند چرا ؟

دلیل این پاسخ این است اصولا در هر ژورنالی مقاله ای چاپ میشوند که مقالاتی خوب و مفید باشند نه اینکه صرفا تحقیقاتی باشند که از لحاظ ساختاری خوب باشند .

پس بهتر است بدانیم مقالاتی چاپ میشوند که از مباحث علمی‌و محتوای جامعی برخوردار باشند .

هیچ وقت از عدم پذیرش یک مقاله نترسید , چون همین ترس میتواند باعث شود شما در گفتار و نوشتار مقاله بیش از پیش وسواس داشته باشید یادتان نرود زبان ساده در مقاله بسیار فاکتور مهمی‌است .

عوامل اصلی در چاپ مقاله isi

۱- مقاله ای که از طرح و یا دید پژوهشی خوبی برخوردار باشد , درواقع مقاله ای است هدفمند و با ثبات , مرکزیت یک مقاله خیلی مهم است اگر تمرکز بر موضوع مورد مطالعه و گنجاندن تحقیقات مختلف در راستای مقاله باشد امکان چاپ مقاله آی اس آی در ژورنال راحت تر است .

۲- هدف مقاله باید مشخص باشد , این هدف میتواند شامل نحوه استفاده از تحقیقات و مطالعاتی را که انجام دادید و همچنین سایر تحقیقاتی که در آینده قابل اجرا خواهد بود , باشد لذا هدف را  برای خود در این مقاله تعریف نمایید , پس بهتر است مقاله موضوع کلی تر داشته باشد زیرا برای مخاطب خواندنش جذاب تر خواهد بود .

۳- پیدا کردن هدف نیازمند یک ایده خوب است و پیدا کردن یک ایده نیاز مند مطالعه مقالات برتر در زمینه مورد مطالعه شما خواهد بود .اکنون میتوانید با افزون فرضیه و ایده‌های جدید به مقاله خود شانس پذیرش مقاله isi  خود را افزایش دهید .

۴- هر مقاله باید بر مبنای یک قاعده علمی‌بنا شود , دانشمندان و محققان علاقه مند هستند مقالات را با همان سبک و سیاق سنتی مطالعه کنند اگر ما به این فکر باشیم که نگارش مقاله را دستخوش تغیر دهیم و بخواهیم از اصطلاحات تخصصی و سخت استفاده کنیم , درک مطلب دشوار میشود

در بخش بعدی به معرفی  گزینش ژورنال خواهیم پرداخت .

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *