خانه / اخبار / سلامت / هشدار در مورد نمک در غذاهای بسته بندی

هشدار در مورد نمک در غذاهای بسته بندی

هشدار در مورد نمک
هشدار در مورد نمک

هشدار در مورد نمک در غذاهای بسته بندی :

در یک گزارش جدید برای هشدار در مورد استفاده از نمک  (CDC (  Centers for Disease Control and Prevention مشخص شد مواد غذایی بسته بندی شده توسط تولید کنندگان مواد غذایی که با نمک به مدت طولانی آغشته شده اند میتواند مستعد بیماری‌های خطرناکی برای مصرف کنندگان باشند .

در این گزارش در مورد خطرات نمک مشخص گردید غلظت بالای نمک در مواد غذایی که همیشه در روی بسته بندی مواد غذایی به صورت برجسته و مشخص درج نمیگردد یکی از علل‌های شناخته شده در فشار خون بالا و طیف گسترده ای از دیگر عوارض خواهد بود .

سازمان تحقیقاتی CDC  تلاش خود را در این خصوص که آیا احتمال درد و رنج فشار خون بالا مطابق با موقیت‌های جغرافیایی متفاوت است را انجام داد و همچنین تحقیقاتی را در خصوص اینکه آیا محتوای نمک مطابق با منطقه ای که در آن تولید میشود متفاوت خواهد بود نیز در دستور کار قرار گرفت .

از این بین بدترین غذاهایی که حاوی گوشت و ماکارونی با ۸۰ درصد از موارد مورد تجاوز از حد استاندارد نمک میباشند که در تولید مواد غذایی بسته بندی شده کاربرد دارند .

و اما در این رابطه بخوانید غذای سالم و قلب سالم 

در ایالات متحده دستورالعمل استاندارد در مصرف محدوده سدیم به کمتر از ۲۳۰۰ میلی گرم در روز اطلاع رسانی شده اما در حالی که  در جدول غذایی به طور متوسط ۳۵۰۰ میلی گرم سدیم در هر روز ( به استثنای نمک اضافه در جدول غذایی ) مصرف میکنند .

مقاله و گزارش‌های رسمی‌CDC  نشان میدهد اگر چه بیشتر این تفاوت‌های به دلایل منطقه ای و جغرافیایی است و بسیاری از عواملی که مصرف سرانه نمک را در کشور‌ها تغییر میدهد هنوز مشخص نیست اما محبوببت غذاهای بسته بندی نیز در این هشدار‌ها نیز تاثیر گذارند .

طبق تحقیقات آزانس تحقیقاتی CDC  بیش از ۷۷ درصد از افراد که وعده‌های غذایی خود را در رستورانها و مواد کنسروی بسته بندی شده صرف میکنند عاشق رابطه با نمک هستند , تا زمانی که مردم همچنان به وعده‌های غذایی فست فود‌ها یا غذاهای بسته بندی شده که سریع و آسان آماده ساری میشوند سطح بلقوه خطرناک نمک همچنان افزایش خواهد یافت

اطلاعات بیشتر در مورد اطلاعات هشدار در مورد نمک http://www.sciencetimes.com/articles/5403/20150403/too-salty-cdc-warns-packaged-and-processed-food-contain-too-much-salt.htm

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *