خانه / اخبار / پزشکی / دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

Oral paper

چکیده مقاله بهداشت دهان و دندان به تالیف نیستانی، دکتر تیرنگ میباشد این مقاله به صورت اسکن شده بود در قالب فایل پی دی اف در حوزه پزشکی با زبان ساده تقدیم علاقه مندان به بهداشت دهان و دندان میگردد .

همانند اکثر مردم بر این باوریم که بهداشت دهان و دندان یکی از اصول مهم در زندگی بوده که رعایت بهداشت دهان و دندان علاوه بر زیبایی که در انسان دارند نقش مهمی‌در گوارش انسان ایفا میکنند .

حفظ دندان‌ها هم در دوران کودکی , هم در سنین بالا  از ارکان اصلی بهداشت بوده و امکان جویدن غذا و استفاده از میوه و سبزیهای تازه برای افراد در همه سنین حائز اهمیت است .

بسیار دیده میشود سالمندانی که به دلیل از دست دادن دندان‌های خود نمیتوانند مواد غنی از فیبر‌های و ویتامین‌ها را مصرف کنند .

امروزه در کشور‌های پیشرفته توجه به مسائل بهداشت دهان و دندان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به طوریکه با ورود به قرن بیست و یک و دستاوردهای روز افزون علمی‌در این زمینه با ارائه آمار‌های مغرورانه ای که حاکی از موفقیت آنها در کنترل بیماریهای دهان و دندان و حفظ دندان‌های سالم , در افراد میباشد بر خود میبالند .

شناخت فلوراید نقش مهمی‌در جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها به حساب می‌آیند , امروزه باپیشرفت‌های قابل توجه در زمینه بهداشت و دندان , بیشتر افراد مسن دندان‌های خود را حفظ میکنند و متخصصان پیشبینی میکنند که تا سال ۲۰۱۹ تنها بیست درصد آنها دندان‌های خود را از دست میدهند .

عدم رعایت مسایل بهداشتی دهان و دندان ؛ عوامل متعددی دارد شاید از مهمترین عوامل عدم رعایت مسائل بهداشتی , فقر مالی و یا عدم توانایی پرداخت هزینه‌های بهداشتی و یا عدم امکان استفاده از بیمه میباشد .

از طرفی دیگر نیز میتواند به عدم برنامه ریزی مناسب مسئولین امر و کوتاهی در انجام خدمات عمومی‌مانند افزودن فلوراید به آب آشامیدنی و یا … بوده باشد .

با این باور تهیه این مقاله به عنوان گام کوچکی در اطلاع رسانی عمومی‌و ترویج اهمیت توجه به بهداشت دهان و دندان اقدام کردیم .

این مقاله ترجمه بخشی از اطلاعات علمی‌در سایت www.crest.com  میباشد .

اگر علاقه مند به مطالعه این مقاله هستید از طریق لینک زیر دانلود کنید

 

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *