خانه / اخبار / پزشکی / مقاله دهان شویه و سرطان

مقاله دهان شویه و سرطان

مقاله دهان شویه
مقاله دهان شویه

مقاله  استفاده از دهان شویه و ابتلا به سرطان :

روزانه بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای ضد عفونی کردن دندان‌های خود خصوصا در شب‌ها زمان خواب از دهان شویه‌ها استفاده میکنند , سالیان متمادین میباشد که کالاهایی در سراسر دنیا عرضه میگردد لزوما تمامی‌کالا‌هایی که در دسته کالاهای بهداشتی و آرایشی قرار دارند استاندارد مناسبی ندارد , در واقع ضرر این نوع کالا‌ها از منفعت آن بسیار بیشتر است لذا توصیه پزشکان در استفاده از این نوع کالاها از جمله دهان شویه‌ها را خواهیم شنید .

متاسفانه طبق تحقیقات به عمل امده در پژوهشگاه علوم پزشکی در موسسه لایبنیتز در آلمان با همکاری محققان دانشگاه گلاسکو به این نتیجه رسیدند که استفاده از دهان شویه خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد .

اگر از دهان شویه جهت نظافت و بهداشت دهان و دندان خود استفاده میکنید از سالم بودن آن و اینکه بدون الکل باشد اطمینان حاصل کنید , چون به مرور زمان ممکن است به سرطان منجر شود .

طی تحقیقات مشترک این دو موسسه مشخص شد بهداشت بد دهان و استفاده مدوام از دهان شویه‌های حاوی الکل موجب سرطان دهان خواهد شد .

تحقیات انجام شده بر روی حدود ۹۲۶ هزار بیمار سرطانی و ۹۹۳ هزار داوطلبی در ۹ کشور توسط این دو موسسه نشنا داد که عقب افتادن طولانی مدت در ویزیت دندان پزشکی میتواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد .

این تحقیقات همچنین ثابت کرد اگر استفاده از دهان شویه حاوی الکل بیش از روزی سه بار باشد خطر سرطان بسیار زیاد خواهد شد .

نکته :

متاسفانه برخی بر این باورند که چون دندان مصنوعی دارند نیاز به ویزیت دندان پزشکی نیست یکی از نشانه‌های بد بهداشت دهان و دندان خونریزی زیادی لثه‌ها است .

اتفاقا این گونه افراد که خونریزی زیاد لثه دارند باید بیش از افراد دیگر به چک اپ دندان پزشکی بروند متخصصان زدن مسواک پشت سر هم با استفاده از خمیردندان‌های حاوی فلوراید و کشیدن نخ دندان را برای بهداشت دهان و دندان ضروری میدانند

اگر علاقه مند به خوان مقاله دیگری در مورد دهان و دندان هستید پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را بخوانید

مقاله بهداشت دهان و دندان 

 

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *