خانه / اخبار / پزشکی / مصرف الکل و سرطان

مصرف الکل و سرطان

خواص ضد سرطانی قهوه
مصرف قهوه

مصرف الکل و سرطان

بر طبق آخرین تحقیقات توسط محققان در صندوق جهانی تحقیقات سرطان با همکاری یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی مشخص شد کسانی که به مصرف بیش از حد الکل عادت دارند افزایش خطر ابتلا به بیماری سرطان کبد را تجربه خواهند کرد .

اما در عین حال بر طبق این تحقیقات محققان دریافتند که مصرف قهوه به طور منظم خطر ابتلا به سرطان کبد در میان افراد الکلی را کاهش میدهد .

این گزارش‌ها حاکی از تحقیقاتی است که در ۳۴ مطالعات مدون جهانی بر روی ۸ میلیون نفر انجام شده و لذا راهکارهای درمانی را برای سرطان کبد ارائه شده است .

خواص ضد سرطان قهوه 

قوه دارای ترکیبات متعددی از خواص ضد سرطان است .محققان در اینباره گفته اند که نوشیدن بیش از حد الکل خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش میدهد اما مصرف منظم قهوه میتواند خطر را کاهش دهد .

قهوه علاوه بر خواص ضد سرطانی که دارد در درمان غذایی برای استرس و کنترل سردرد نیز موثر است .

به گفته صندوق جهانی تحقیقات سرطان، این مطالعه برای تعیین چگونگی رژیم غذایی، وزن و فعالیت جسمانی را تحت تاثیر خود  قرار  میدهد .

دکتر Anne McTiernan، متخصص اپیدمیولوژی در مرکز تحقیقات سرطان ؛  Fred Hutchinson در سیاتل، و همکاران او در این مطالعات پی بردند به این که قهوه با کافئین زیاد به عنوان یک داروی محبوب سرشار از آنتی اکسیدان‌ها که علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سرطان در برابر بیماری‌هایی چون سکته مغزی , مشکلات حافظه , بیماری‌های کبدی و نوسانات خلقی بسیار موثر است .البته تیم تحقیاتی نیز علاوه بر مصرف الکل در خطر ابتلا به سرطان کبد چاقی را نیز یکی از فاکتورهای اساسی در سرطان کبد نام میبرد

منبع این مقاله : http://diabetesinsider.com/heavy-drinkers-may-cut-down-their-cancer-risk-by-drinking-coffee/38666

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *