خانه / مقالات / دانلود مقاله الگوریتم رقابت استعماری

دانلود مقاله الگوریتم رقابت استعماری

دانلود مقاله الگوریتم رقابت استعماری
مقاله ica

چکیده مقاله الگوریتم رقابت استعماری :

در منطق هوش مصنوعی , یا به طور دیگر هوش محاسباتی با استفاده از منطق ریاضی , نظریه‌های اعداد , آنالیز اعداد به تحلیل الگوریتم‌ها خواهد پرداخت .

همانطور که هوش انسان در کارهای روزمره و اتفاقات زندگی خود به تجزیه و تحلیل میپردازد و مسائل و مشکلات روزمره را درک و با آن ارتباط برقرار میکند , هوش مصنوعی نیز طوری برنامه ریزی شده که با محاسبات تکاملی و با استفاده از الگوریتم‌های خاص جهان پیرامون و اتفاقات مربوطه را درک میکند و با استفاده از تکنیک‌های خود با آن ارتباط برقرار میکند .

محاسبات تکمیلی در هوش مصنوعی شامل چهار گروه اصلی زیر است :

الگوریتم ژنتیک

روند تکاملی

برنامه سازی ژنتیکی

برنامه سازی تکاملی

همانطور که در مورد محاسبات تکاملی با استفاده از الگوریتم‌های خاص گفته شد , جالب است بدانید که محاسبات تکاملی میکوشد تا پاسخ مسائل و مشکلات را به طور بهینه حل کند و اما مقاله آموزشی اصلی در این باره است یعنی توضیح و کارکرد الگوریتم رقابت استعماری .

الگوریتم رقابت استعماری چیست آیا یادگیری سختی دارد , به چه کار می‌آید همه اینها در مطالب زیر پاسخ داده میشود :

الگوریتم رقابت استعماری یا Imperialist Competitive Algorithm – ICA در واقع یکی از ترفندهای محاسبات تکاملی است , در محاسبات تکاملی پاسخ بهینه داده میشود و در الگوریتم رقابت استعماری دقیقا مثل الگوریتم‌های دیگر مانند الگوریتم ژنتیک , الگوریتم pso  , الگوریتم کلونی و … میباشد .

کار الگوریتم رقابت استعماری یافتن جواب احتمالی است مانند اینکه در الگوریتم ژنتیک چیزی هست به نام کروموزوم , در الگوریتم pso  چیزی هست به نام ذره  و در الگوریتم رقابت استعماری چیزی هست به اسم  کشور .

الگوریتم رقابت استعماری با روند خاصی که در ادامه می‌آید، جوابهای اولیه (کشور‌ها) را به تدریج بهبود داده و در نهایت جواب مناسب  را در اختیار می‌گذارد.

در این الگوریتم  رقابت استعماری روند شکل گیری تکامل اجتماعی , سیاسی با استفاده از مدلسازی ریاضی نمایش داده میشود و این الگوریتم به دنبال پاسخ میگردد.

دانلود ۶۰۰ مقاله ژورنال در الگوریتم رقابت استعماری

در خلال این مقاله خالی از لطف نیست که برای آشنایی بیشتر به سایت متلب ( هشت گام یادگیری الگوریتم ) مراجعه کنید البته در ویکی پدیا  ( توضیح کامل ) نیز توضیحات بیشتر در این مورد هست .

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *