خانه / مقالات / ثبت مقاله در گوگل اسکولار

ثبت مقاله در گوگل اسکولار

Google Scholar
Google Scholar

راهنمای ثبت مقاله در گوگل اسکولار

گوگل اسکولار به عنوان یک موتور جستجوی مقالات علمی‌شناخته شده است , آدرس اینترنتی گوگل اسکولار به صورت scholar.google.com  میباشد , موتور جستجوی مقالات علمی‌گوگل اسکولار با نام گوگل اسکالر نیز نامیده میشود , حتما تا به حال با این موتور جستجو کار کرده اید و امکانات فوق العاده آن آشنایی مختصری دارید گوگل اسکولار به گونه ای است که دست محققین و مقاله نویسان سراسر جهان را برای تکمیل پروژه‌ها ی خود به طور شگفت آوری باز میگذارد .

بسیار ی مقالات در زمینه‌های مختلف هستند که در ژورنال‌های از جمله ژورنال‌های ساینس دایرکت , امرالد , ieee  و ژورنال‌های بسیار زیاد دیگر که مقاله‌های بسیاری در آن نمایه شده اند  در گوگل اسکولار به صورت انتخابی دسترسی بازی خواهند داشت و یک مقاله ای که ممکن است چیزی در حدود ۲۰ دلار قیمت گذاری شده صفحاتی از آن برای دریافت محققین کاملا از طریق گوگل اسکولار رایگان قابل دانلود است .

البته توانایی گوگل اسکولار چیزی بیش از این‌ها خواهد بود موتور جستجوی قوی google scholar  امکان جست‌وجوی مقاله‌ها بر حسب سال انتشار، مشاهدهٔ ارجاع‌ها و جست‌وجو براساس آن، امکان مشاهدهٔ شمار ارجاع‌ها، یافتن نسخه‌های گوناگون مقاله در اینترنت، امکان ارائهٔ ارجاع قالب‌بندی شدهٔ مقاله با فرمت‌های گوناگون، نمایش اطلاعات نویسندگان و پژوهش‌گران برتر را ارائه خواهند داد .
برای اینکه یک نشریه یا یک مقاله بتواند در گوگل اسکولار نمایه شود مواردی نیاز است  الف – حداقل سه شماره از مقاله منتشر شده باشد  ب- مقاله مورد نظر شامل اطلاعات کاملی از جمله : عنوان , چکیده , کلید واژگان , نام و مشخصات نویسندگان  و فایل اصل مقاله وارد گردد . ج – برای مشاهده اصل مقاله هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشود از جمله ورود به وبسایت برای کاربران غیره و هزینه 

که به طور مفصل میتوانید  راهنمای فارسی مراحل ثبت مقاله در گوگل اسکولار را از طریق مقاله زیر دانلود کنید

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *