خانه / مقالات / ایمنی و بهداشت / دانلود مقاله آموزشی اطفاء حریق

دانلود مقاله آموزشی اطفاء حریق

مقاله اطفا حریق
اطفا حریق

مقاله آموزشی اطفاء حریق :

خطرات و ریسک‌ها هیچگاه خود به خود به وجود نمی‌آیند , اینکه ما میگوییم شانس وجود دارد  به هیچ وجه درست نیست , مشکل ما اینست که خیلی از مردم با نادیده گرفتن خیلی از مسائل فکر میکنند که حوادث اجتناب ناپذیرند . 

از طرفی هر شانسی که رخ میدهد دلیلی منطقی دارد کافیست تحقیق کنید .

اتفاقات ناگوار , مرگ و میر , همه و همه بدول علت و دلیل به وجود نمی‌آیند , شناسایی علل و دور کردن آنها و کنترل آنها تنها راه جلوگیری از حوادث است .

آتش :

آتش خود یک واکنش حاصل از سوختن مواد قابل اشتعال در مجاورت اکسیژن توسط یک واکنش شیمیایی است , هر ساله حواث آتش سوزی زیادی در دنیا رخ میدهد که میتوانید در سایت معتبر آمار جهانی مشاهده کنید , اما در همین کشور خودمان نیز آتش سوزی‌های زیادی رخ داد مثلا در جلفا  در سال ۱۳۵۵ چیزی در حدود یک میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت . موارد دیگر نیز در انبار پارس خودرو و شرکت سالمین ساوه بود که خسارت زیادی برجای گذاشت .

در برابر آتش , مساله کنترل آتش نیز هست , یادگیری مقدماتی کنترل آتش برای هر کس به نظر یک اصل مهم در اطفاء حریق هست , آتش چه کوچک باشد و یا بزرگ اگر کنترل نشود خطرناک بوده و میتواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد .

پس مساله اطفاء حریق شوخی نیست این مقاله آموزشی سعی دارد با روش‌های مقدماتی آموزشی اطفاء حریق شما را آشنا کند تا با فهم اینکه در آغاز هر نوع آتش سوزی آتش‌های کوچک وجود دارد به همین دلیل حریق‌های بزرگ معمولا برای اولین بار و بدون پیش آگهی ملموس رخ میدهند .

اگر علاقه مند به یادگیری مقاله آموزشی اطفاء حریق هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

همچنین ببینید

بهداشت حرفه ای

مقاله بهداشت حرفه ای

برای این ساعت از سایت دانلود مقاله یک بسته آموزشی از مقالات بهداشت حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *