خانه / مقالات / مقاله دانشنامه جهان اسلام

مقاله دانشنامه جهان اسلام

دانشنامه جهان اسلام
encyclopaediaislamica

مقاله آشنایی با دانشنامه جهان اسلام

بنیاد دایره المعارف جهان اسلامدانشنامه جهان اسلام , بنیادی است خصوصی که به نشر دانشنامه اسلامی‌میپردازد .

دانشنامه جهان اسلام  با حوزه مطالعاتی در جهان اسلام با فعالیت‌های از جمله , نگارش مقاله , ترجمه , نشر کتاب و تهیه مقاله ارتباط تنگاتنگی دارد به طوریکه , کانون اصلی اهداف و فعالیت‌های بنیاد دایره المعارف جهان اسلامدانشنامه جهان اسلام چیزی بالغ بر انتشار ده جلد از دانشنامه جهان اسلام  داشته و دارد .

دانشنامه جهان اسلام به مدیریت مقام معظم رهبری آیت الله سید علی خامنه ای است کالبد اصلی بنیاد جهان اسلام در چهار رکن اصلی و اساسی بوده و اداره میشود که شامل :

مدیریت دانشنامه جهان اسلام :

همانطور که در بالا توضیح داده شد مدیریت بنیاد بر عهده رهبر معظم انقلاب جناب آقای خامنه ای است و حمایت از این بنیاد نیز از آغاز تاسیس آن از سال ۱۳۶۰ ادامه داشته  و دارد

هیئت امنا دانشنامه جهان اسلام :

این گروه متشکل از چهار نفر از اساتید برجسته به نام‌های جناب آقای نصرالله پورجوادی , غلامعلی حداد عادل , غلامعلی خوشرو، جعفر سبحانی، عبدالکریم سروش , سید جعفر شهیدی، جمال الدین شیرازیان، حسن طارمی راد , ابوالقاسم گرجی، صادق لاریجانی، مهدی محقق , محمد‌هادی معرفت , سید مصطفی میر سلیم و  علی اکبر ولایتی میباشد .

لازم به ذکر است ذکر اسامی‌در بخش هیئت امنا دانشنامه جهان اسلام خود در مرتبه‌های خاص از جمله مدیر عاملی , معاونان و مشاوران بوده که ذکر جزئیات آن در عکس زیر قابل نمایش میباشد .

encyclopaediaislamica
encyclopaediaislamica

وظایف و اختیارات اعضای هیت امنا در دانشنامه جهان اسلام چه میباشد ؟

دانشنامه جهان اسلام در پیشبرد اهداف و خطی مشی خود نیاز به تدوین , نگارش خطی مشی و بررسی صلاحیت‌ها   در شاخه‌های اصلی هیئت امنا از جمله معاونان و مشاوران خواهد بود .

در بنیاد وظایف مختلفی طبق برنامه خاص در حال اجرا بوده که ارتباط این بنیاد با تالیف، ارزیابی و ویرایش استنادی مقالات توسط این گروه میباشند که خود از اعضای برجسته علمی‌و تحقیقاتی بوده که به صورت پاره وقت و یا برخی نیز به صورت تمام وقت با مرکز دانشنامه جهان اسلام همکاری می‌نمایند .

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *