خانه / مقالات / آموزشی / مقاله جاسوسی در تلفن همراه

مقاله جاسوسی در تلفن همراه

Article spy phone
Article spy phone

جاسوسی در تلفن همراه

مقاله آشنایی با روش‌های جاسوسی در تلفن همراه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برتر در گوشی‌های هوشمند بلعکس هر چه قدر فن آوری‌های نوین و پیشرفته در گوشی‌های هوشمند بالاتر میرود امنیت آنها به مراتب کاهش میابد . مبحث امنیت در گوشی‌های تلفن همراه هوشمند با سیستم عامل‌های مختلف یکی از مباحث داغ و پرطرفدار در جهان است و همواره یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان صنعت تلفن همراه بوده و خواهد بود .

در زمان‌های گذشته گوشی‌های ساده از انعطاف عمل کمتری برخوردار بودند و به همین هدف اصلی آنها ارتباط صوتی با مخاطب بود , رفته رفته برندهای زیادی با هم به رقابت پرداختند که از جمله برند محبوب نوکیا و سونی اریکسون بود

نوکیا قدرت بیشتری در جهان داشت به گونه ای که همه مشتریان این برند را تا کنون خواهند شناخت سونی اریکسون که بعدا به دو شرکت تغییر یافت نیز گوشی‌های مسترک و موفقی به بازار عرضه کرد که علاوه بر استفاده از سیستم عامل محبوب آن روزها یعنی جاوا میتوانست از حافظه‌های خارجی نیز استفاده کند

سیستم عامل جاوا قبلا یکی از سیستم عامل‌های معتبر و مشهور به حساب می‌امد اما امروز دیگر اینطور نیست نه اینکه از بین رفته خیر بلکه سیستم عامل‌های جدید تری به بازار عرضه شد که از جمله آن می‌توان به سیستم عامل اندروید و ios اشاره کرد .

سیستم عامل اندروید گستردگی بیشتری را در تلفن همراه امروزی دارد به همین دلیل توجه اکثر مخاطبین سراسر جهان به این سیستم عامل معطوف شده است یک سیستم عاملی موفق است که بروز رسانی‌های منظمی‌در دستور کار خود قرار دهد تا مشکلات امنیتی و غیره برای گوشی‌های مورد نظر به وجود نیاید . همانطور که گفتیم سیستم عامل اندروید گستردگی بیشتری دارد لذا به طبع تهدیدات اینترنتی زیادتری را شامل خود میکند چه بسا امروزه نرم افزار‌ها و ترفند‌های جاسوسی بسیار و خطرناکی در این سیستم عامل‌ها گنجانده میشوند
ابعاد این مساله یا بهتر است بگویم توضیح این مقاله بسیار فراوان است لذا سعی میکنیم چکیده و خلاصه ی آن را به مخاطبین ارائه دهیم.
اما برویم سر اصل مطلب :
بارها در اینترنت در جوامع پیرامون حرف از هک تلگرام , هک اینستاگرام , هک واتس آپ , هک لاین و نرم افزاری اجتماعی از این دست شنیده ایم اما واقعیت چه میباشد آیا نرم افزار‌های اجتماعی چون تلگرام , لاین , واتس آپ و اینستاگرام مشکل امنیتی خطرناکی دارند و مشکل از جای دیگری است .
بله اجازه بدهید خلاصه تر بگوییم مشکل از جاسوسی در سیستم عامل شماست یعنی چه ؟

نرم افزار‌های هستند که توسط هکران به عمد بر روی دستگاه قربانی و سازگار با سیستم عامل قربانی نصب میشوند که به اصلاح نرم افزار جاسوسی تلفن همراه نامیده میشوند , این گونه نرم افزار‌های قابلیت شنود و ردیابی تلفن همراه را به طور کامل دارند هرگونه از این نرم افزار‌ها برای اهداف خاصی استفاده میشوند مثلا میتوان با آنها تلگرام , واتس آپ و اینستاگرام را هک نمود روش هک این گونه اپلیکیشن‌ها نیز کاملا شبیه به هم میباشند .
با توجه به این که اینگونه اپلیکیشن‌های اجتماعی توسط کد ارسالی به صورت پیامک به گوشی همراه کار میکنند لذا نرم افزار‌های جاسوسی زیادی میتوانند به راحتی در گوشی قربانی نصب شوند و قابلیت شنود خود را فعال کنند
در کل میبینم هک این گونه اپلیکیشن‌ها به مدد نرم افزار‌های جاسوسی یا در اصطلاح نرم افزارspy مثل آب خوردن می‌باشد.

ترفند اصلی یکسان است اما روش‌های هک تلفن همراه متفاوت است برخی هکران با استفاده از در دست داشتن موبایل قربانی و نصب نرم افزار‌های جاسوسی به راحتی اقدام به خرابکاری میکند مثلا بریخ از فروشندگان موبایل میتوانند این کار را انجام دهند .
برخی هکران با نصب نرم افزار‌های جاسوسی تلفن همراه از راه دور به سیستم قربانی دست میابند مثلا در گروه‌های تلگرام , گروه‌های واتس آپ فایل‌های را ارسال میکنند که نام تغییر یافته ای دارد و لذا به محض نصب شدن آن فایل مورد نظر توسط قربانی از او به راحتی سوئ استفاده میشود .
در مقاله بعدی روش محافظت از اپلیکیشن‌های تلگرام و سایر آپ‌ها را به شما خواهیم گفت

همچنین ببینید

آموزش زبان انگلیسی با روش 504

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی : یکی از روش‌های نوین یادگیری زبان خارجه , یادگیری به شیوه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *