خانه / مقالات / تعریف مقاله isi

تعریف مقاله isi

isi
عکسی از لوگو آی اس آی

مقاله isi  چیست ؟

یک پژوهشگر , یک محقق حاصل دسترنج تحقیقاتی خود را نمیتواند بی نتیجه بگذارد , امروزه این دسترنج و این نتیجه کار در کالبد مقاله دیده میشود , یک مقاله نقش بسیار مهمی‌در فعالیت‌های علمی‌و پژوهشی یک محقق را دارد.

محققان میتوانند ارزش تحقیقات خود را با مقالات چاپ شده توسط مجری این طرح ارزش پروژه‌های علمی‌خود را ثابت کنند .

ما در این مقاله نمیخواهیم توضیحی در مورد موسسات isi  بدهیم اما مقاله isi  ایجاب میکند با این موسسه بین المللی آشنا شویم . ( برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر نیز مراجعه فرمایید )

isipaper

 

واژه isi  مخفف کلمه انگلیسی Information Sciences Institute  میباشد , واژه isi  هیچ ربطی به واژه‌های isis  و بسیاری واژه‌هایی که از این شاه کلید استفاده میشود ندارد هرچند شباهت این مخفف‌ها شک و شبهه‌های زیادی را در ذهن افراد ایجاد میکند اما حقیقت است که این کلمات سعی شده به صورت مشابه استفاده شوند اما هدف آنها هرچه که باشد هدف ما معرفی تعریفی از مقالات isi  است
.

مقاله‌های  isi  نیاز به یک مرجع رسمی‌برای سنجش اعتبار و چاپ دارند به همین دلیل است که موسسه بین المللی اطلاعات علمی  isiدر کنار نامه مقاله isi نام برده میشود.

مالک این موسسه در ابتدا توسط یوجین گارفیلد اداره میشد ایشان یکی از دانشمندان پیشگام در عرصه علم سنجی به حساب می‌امد او به زبان شناس ساختاری مشهور بود در واقع تخصص اصلی او هم این مورد بود سر انجام در سال ۱۹۵۵ آی اس آی را تاسیس کرد و بعدا موسسه علمی‌تامسون امتیاز کامل isi  را خریداری کرد .

همانطور که گفتیم تنها ملاک ارزشیابی تحقیقات خروجی یک مقاله میباشد در واقع خود مقاله مهم نیست و یا از اهمیت کمی‌برخوردار است بلکه مجله چاپ کننده این مقاله ملاک است تا ارزش مقاله را تخمین بزند .

در لینک زیر میتوانید لیست کاملی از این مجلات را پیدا کنید ( لیست کامل مجلات isi )

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *