خانه / مقالات / دانلود مقاله شش سیگما

دانلود مقاله شش سیگما

6sigma
6sigma

مقاله شش سیگما :

 

اگر به زبان ساده تکنیک شش سیگما را بیان کنیم این طور خواهیم گفت , فرض کنید شما مدیر عامل یک شرکت , یا مدیر یک سازمان عملیاتی هست  و سازمان و یا شرکت شما رو به پیشرفت است اما باید یک نکته در نظر بگیرید آیا این شرکت و یا سازمان شما نیز ۵ سال آینده در بازار رقابتی هم میتواند موفق باشد  آیا تضمین میکنید که کارمندان شرکت شما در ۵ سال آینده تغییر ننکنند یا به هر دلایلی از کار خسته نشوند .

همه این موارد تنها نمونه کوچکی از افکار و ایده‌ها سازمان‌های معتبر میباشد که با وجود سالیان سال همچنان سرپا هستند , خیلی از شرکت‌ها را میتوان مثال زد که از تکنیک شش سیگما استفاده میکنند از گوگل گرفته تا مایکروسافت و بسیاری شرکت‌های دیگر , حال سوال اینجاست شش سیگما چه میباشد و چه ترفندی برای موفقیت بلند مدت سازمانها دارد ؟

 

در اوایل دهه ۸۰ از ترکیب مدیریت ژاپنی و مهندسی مجدد فرایندها، مفهوم شش سیگما متولد شد , و در طول سالها به بلوغ رسیده و نتایج بسیار خارق العاده ای را با خود به ارمغان آورده است.

شش سیگما به عنوان یکی از نوین ترین رویکردها جهت ارتقاء کیفیت، کاهش ضایعات، کسب درآمد و افزایش رضایتمندی مشتری مطرح می باشد و امروزه در سرتاسر دنیا کانون توجه قرار گرفته است. شش سیگما براساس اصول علمی تائید شده ای بنا شده و با گذر از چرخه ای متشکل از مراحل تعریف، اندازه گیری، تحلیل، بهبود و کنترل مسائل و مشکلات را به طور ساختار یافته ای حل می نماید. نتیجه گرائی و مدت زمان محدود برای اتمام پروژه‌های بهبود از ویژگی‌های بارز این رویکرد محسوب می شود.

اگر علاقه مند به مطالعه مقاله شش سیگما هستید میتوانید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *