خانه / مقالات / مقاله اصول رزومه نویسی

مقاله اصول رزومه نویسی

اصول رزومه نویسی
اصول رزومه

مقاله اصول رزومه نویسی

یک محقق / یک دانشجو/ یک استاد با توجه به زحماتی که در طول تحقیق/تحصیل و یا تدریس متحمل میشود و یا مجموعه تلاش‌ها و دستاوردهایی را که قبل از این مهم به دست می‌آورد  باید آن را به صورت مکتوب , خلاصه و منظم که هدفش چز آشنایی صاحب کار اینده خویش میباشد را در برگه ای و یا فایلی مستند سازی کند .

رزومه  ( resume ) هر  شخص امروزه نوعی هویت , آشنایی با مهارت  و در حقیقت نیم نگاهی به توانایی‌ها بلقوه و بالفعل شخص مورد نظر, اینکه چه طور خود در رزومه خود توصیف کرده و خود را نشان داده اید نه تنها اهمیت دارد بلکه هویت شما در نظر خواننده آن است پس به هویت خود اهمیت دهید .

انواع رزومه :

رزومه خود انواع مختلفی دارد

رزومه کاری یکی از پرطرفدارترین رزومه‌هاست , زیرا در اینجاست که شخص مورد نظر طلب کار میکند و با رزومه خود به خواننده می‌فهماند آیا مهارت لازم برای کار مورد نظر را خواهد داشت یا خیر .

اصول نگارش رزومه  یا اصول رزومه نویسی هم جای خود دارد, یک رزومه استاندارد علاوه بر اقتضای سلیقه , نیاز به هدف خاصی از شیوه نگارش بر میآید , مثلا در رزومه‌های تحقیقاتی معتبر جهت نگارش مقاله  میدان دید مخاطب بر توانایی‌ها و استعداد‌ها معطوف است برای مثال یک محققی که مقاله isi  معتبری را در موسسه بین المللی isi به چاپ رسانده امتیاز بیشتری را در این خصوص دارد .

امروزه علاوه بر اینکه پروفایل شخصی در رزومه مهم است در رزومه‌های تحقیقاتی نیز پروفایل‌های تحقیقاتی در مقاله isi  چاپ شده در موسسه isi  از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است

به همین دلیل است که اساتید معتبر دانشگاهی بخش اعظم رزومه  تحقیقاتی خود را به ذکر نام و شناسه مقاله isi  خود میپردازند

[information]

 دانلود مقاله اصول رزومه نویسی 

[/information]

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *