خانه / حسابداری و مدیریت / دانلود مقاله حسابداری وضعیت بازار

دانلود مقاله حسابداری وضعیت بازار

مقاله حسابداری بازار
دانش حسابداری

دانلود مقاله حسابداری وضعیت بازار

این مقاله حسابداری یک مقاله تخصصی در بررسی اثر وضعیت بازار بر شکل گیری رفتار جمعی در بورس میباشد

در دهه ۱۹۷۰ میلادی فرضیه کارایی بازار به عنوان مدل قابل قبولی از رفتار بازار پذیرفته شد  , اما از دهه ۸۰ تا کنون کارایی بازار به معنای انعکاس تمامی‌اطلاعات در قیمت اوراق بهادار  و همچنین عدم امکان کسب بازده اضافی در بلند مدت , در مالی رفتاری به چالش کشیده شده است .

در بررسی‌ها و مطالعات بازار‌های مالی در این دهه موارد متعددی از ناهنجاری‌ها و رفتارهای خلاف قاعده مشاهده شد که نشان دهنده عدم ارتباط بین قیمت بازار با قیمت ذاتی اوراق بهادار و به عبارت دیگر نشان دهنده عدم کارایی بازارهای مالی بود .

از جمله رفتارهای خلاف قاعده  مشاهده شده در بازارهای مالی میتوان به حرکت غیر عادی قیمت سهام در عرضه‌های اولیه , ادغام و تجزیه شهام , تحقق بازده غیر عادی سهام شرکت‌های کوچک و سهام ارزشی و همچنین موارد خلاف قاعده  تقویمی‌در فصول و مواقع خاصی از سال اشاره کرد .

به طور کلی میتوان گفت در مقاله دانش حسابداری وضعیت بازار , پدیده  رفتار جمعی در بورس اوراق بهادار تهران , از مدل‌های مبتنی بر پراندگی بازده و مدل مبتنی بر بتا در ساختار فضای حالبت استفاده شده است .

لذا در دوره زمانی پیش آزمون از ابتدای سال ۱۳۸۴ تا پایان ۱۳۸۶ و دوره زمانی آزمون از ابتدای سال ۱۳۸۷ تا پایان سال بوده است .

همچنین ببینید

Economic Evaluation Unit

مقاله ارزیابی واحد‌های اقتصادی

سنجش و ارزشیابی بخش اقتصادی شامل بررسی جزئیات تکامل یک سیستم اقتصادی در جهت علایق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *