خانه / اخبار / سلامت / تنها و انزوا موجب مرگ زودرس میشود

تنها و انزوا موجب مرگ زودرس میشود

تنهایی و مرگ
تنهایی و انزوا

آیا میدانید تنهایی و انزوا منجر به مرگ زودرس میشود

یک زندگی شاد یک زندگی سالم است ,گفته شده است که ذهن , بدن و روح همگی به هم متصل شده اند ,در حال حاضر مطالعات جدید در دانشگاه بریگهام یانگ انجام شده است که نشان میدهد , روانشناسان یک زاویه جدید از ارتباط زندگی سالم با تنهایی را کشف کردند .

بر طبق این تحقیقات مشخص میشود , یک زندگی سالم شامل یه رابطه اجتماعی سالم است ,گاهی اوقات میتواند شامل فعالیت‌های روزمره که حتی بر ضد سلامت افراد بوده باشد نظیر سیگار کشیدن  و یا فعالیت‌های سالم نظیر خوردن تنقلات همه و همه معمولا در یک فعالیت اجتماعی رخ میدهد  و شما در اطراف افراد دیگر رشد میدهد .

این مطالعات جدید نشان میدهد , انزوای اجتماعی و تنهایی میتواند عامل مرگ و میر زودرس شود , مطالعات دیگر در همین زمینه نشان میدهد که یک تعامل اجتماعی خوب , برای سلامت احساسی که به نوبه خود در افزایش سلامت فیزیکی در سطح فیزیولوژیکی خلاصه میشود , همراه است . لذا در ادامه این مطالعات جولین هولت نویسنده و پژوهشگر با استفاده از تجزیه و تجلیل داده‌ها  با انجام ۷۰ مطالعات کاربردی از سال ۱۹۸۰ تا کنون و انجام آزمایشات و طرح برداری از بیش از ۳ میلیون نفر  و لحاظ کردن تفاوت‌ها در افراد از جمله سن , جنس , موقعیت اجتماعی  و وضعیت اقتصادی و بهداشتی به این نتیجه رسید که مرگ زودرس با تنهایی و انزوا در ارتباطند .

منبع : http://natmonitor.com/

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *