خانه / اخبار / سلامت / رابطه اسید فولیک با سکته مغزی

رابطه اسید فولیک با سکته مغزی

اسید فولیک و سکته مغزی
Folic-Acid-reduces-stroke

رابطه اسید فولیک با سکته مغزی

مطالعات جدید نشان میدهد اسید فولیک خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش میدهد , این مطالعات جدید توسط یک تیم تحقیقاتی در چین انجام شد و نشان داد که اسید فولیک منجر به کاهش ابتلا به سکته مغزی بوده و به ویژه بهترین درمان برای بیمارانی است  که سابقه فشار خون بالا را تجربه میکنند  و احتمال ابتلا به سکته مغزی در آنها بالا میباشد .

بر طبق این تحقیقات دانشمندان مشاهده کردند که با ترکیب آنلاپریل در بیمان فشار خون بالا و اسید فولیک خطر ابتلا به سکته مغزی کاهش خواهد یافت .

محققان یافته‌های جدید خود را در مجله انجمن پزشکی آمریکا در کالج متخصصان قلب آمریکا، در یک کنفرانس پزشکی در سن دیگو در ۱۴-۱۶ مارس برگزار کردند.

دکتر یونگ Huo، از بیمارستان تخصصی  دانشگاه پکن در پکن، یکی از محققینی است که  در مورد اثر اسید فولیک در ترکیب با انالاپریل آزمایشات خود را شروع کرد. او نتایج  آزمایشات خود را با نتایج آزمایشات حاصل از اثرات جداگانه مصرف انالاپریل برای کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی  مقایسه و سپس بر طبق این آزمایشات    دسته ای شامل بزرگسالانی  را که سابقه فشار خون بالا دارند اما هیچ تاریخچه ای از سکته مغزی و یا بیماری قلبی ندارند  و دسته دوم از شرکت کنندگانی بودند که قرص ترکیبی اسید فولیک و آنالاپریل را  با هم مصرف کردند و از این دو دسته نیز تعدادی  فقط یک قرص آنالاپریل داده شد

این شرکت کنندگان حدود چهار سال تحت نظر بودند که پس از این مدت مشخص شد که کسانی که قرص ترکیبی آنالاپریل و قرص اسید فولیک را همزمان  مصرف میکردند کمتر احتمال سکته مغزی داشتند در مقایسه با گروه بعدی که تنها یک قرص آنالاپریل داده میشد .

به گفته کارشناسان:

اسید فولیک در ترکیب با انالاپریل کمک  بسزایی در کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی را دارد و چیزی در حدود ۲۵ درصد بیشتر تاثیر گذار  خواهد بود

همچنین، مطالعات نشان داد که شرکت کنندگانی که با اسید فولیک و انالاپریل تحت درمان قرار گرفتند کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر مانند سکته مغزی ایسکمیک و یا مشکلات قلبی و عروقی کامپوزیت، که می‌تواند  منجر به سکته مغزی، سکته قلبی و مرگ شود را باعث شده است .

راهنمایی در مورد ( التیام سکته مغزی )

توصیه‌های پزشکان در مصرف بالای اسید فولیک به منظور کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی را منابع غذایی چون سبزیجات سبز تیره , لوبیا , عدس و مرکبات خواهد بود.

http://www.wallstreetotc.com/new-study-shows-folic-acid-reduces-the-risk-of-stroke/216678/

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *