خانه / اخبار / پزشکی / نتایج درمان ایدز در کودکان

نتایج درمان ایدز در کودکان

درمان ایدز در کودک
درمان HIV

شانس درمان Hiv در نوزادان متولد شده
پزشکان حال حاضر شواهد قانع کننده ای از روند بهبودی بیماری HIV را در یک کودک متولد شده اهل ایالت می‌سی سی پی با ویروس ایدز در پرونده پزشکی خود ثبت کردند
این پرونده در اوایل سال جاری گزارش شد , اما برخی از پزشکان در مورد تست مثبت این تحقیقات دچار شک و تردید هستند .
گزارش‌های جدید در مجله انلاین پزشکی نیوانگلند حاکی از آن است که کودک متولد شده از رحم مادر آلوده به این ویروس به صورت غیر منتظره ای به شدت تحت درمان قرار گرفت و نشان داد که هیچ عفونت فعال با وجود قطع داروهای HIV در بدن این کودک به صورت آثار و نشانه ای از بیماری ایدز نبود.این آزمایش در حدود ۱۸ ماه پیش انجام شد.
نتایج این تحقیقات هدفی است برای جلوگیری از دوباره برگشتن بیماری ایدز. دکتر کاترین از دانشگاه ماساچوست به عنوان کارشناس بیماری HIV و درگیر در مراقبت از نوزادان تعریف درمان و بهبودی عفونت ویروسی ایدز در کودکان , آزمون‌های پیچیده ای میداند که باید در همان دوران کودکی جهت درمان قطعی با درصد کمی‌از شانس انجام دهند.

بر طبق این منبع در مورد درمان hiv در کودکان

اکثر مادران مبتلا به hiv در ایالات متحده امریکا در دوران بارداری که تا حد زیادی کاهش شانس را برای نوزادان خود به همراه دارند کلید درمان این بیماری را با توجه به تحقیقات به عمل آمده کشف کردند که نوزاد متولد شده در معرض خطر ویروس پس از ۳۰ ساعت از تولد به جای انتظار در تایید عفونت باید مورد آزمایش قرار بگیرند.

طی یک ماه از این مطالعه جدی بر روی نوزادان تحت آزمایش ویروس ایدز در کودک کاهش یافته و به سطوح غیر قابل کشف رسیده است این آزمایش تا حدود ۱۸ ماه به طول انجامیدو جالبتر اینکه ده ماه بعد از تولد هیچ نشانه ای از عفونت در بدن نوزاد وجود نداشت حتی اگر دارو را متوقف میکردند.

مطالعه بعدی پس از بهبودی ویروس ایدز در کودک بر روی نوزادان دیگر اما اینبار به مدت دوسال انجام گردید و با آشکار شدن نشانه‌های بهبودی قبل از توقف درمان نتایج بهبودی قطعی حاصل شد.

همچنین ببینید

دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

همانند اکثر مردم بر این باوریم که بهداشت دهان و دندان یکی از اصول مهم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *