خانه / مقالات / آموزشی / یادگیری تلفظ انگلیسی

یادگیری تلفظ انگلیسی

تلفظ صحیح زبان انگلیسی
یادگیری تلفظ و لهجه انگلیسی

 تلفظ صحیح زبان انگلیسی :

در پست قبل با ترفند‌ها و نکات آموزشی زبان انگلیسی آشنا شدیم و روش‌های یادگیری عملی زبان  و لغت انگلیسی را نام برد اما اینبار بر روی تلفظ زبان انگلیسی کار میکنیم .

تلفظ کلمات انگلیسی را یاد بگیرید

رکن اصلی :

برخی معتقدند با نگاه کردن به یک لغت انگلیسی میتوان آن کلمه مورد نظر را درست قرائت کرد شما نمی‌توانید  با این روش به تلفظ آن پی ببرید. مثلاً دو کلمه‌یdo و no را در نظر بگیرید. با آنکه هر دوی آنها به حرف o ختم می‌شوند، اما تلفظ آنها کاملاً با هم تفاوت دارد. (حرف o در یکی صدای او می‌دهد و در دیگری صدای ـــُــ). این بدین معناست که شما باید تلفظ هر کلمه‌ای که قصد استفاده از آن را دارید را یاد بگیرید.

یادگیری تلفظ چه گونه ممکن است :

برای یادگیری صحیح تلفظ کار خاصی نمیخواهد انجام دهید کافی است یک دیکشنری را در دست بگیرید و به هر کلمه ای که طبق دستور فونتیک دیکشنری آورده شده خوب نگاه کنید و سعی کنید علائم فونتیک را به زبان بیاورید .

کدام تلفظ را به کار ببریم ( آمریکایی یا بریتانیایی )

 زبان انگلیسی به مانند زبان‌های دیگر تلفظ و لهجه‌های مختلفی دارد اما یادگیری آن برای ما دو انتخاب را به وجود می‌آورد یکی انکه آمریکایی تلفظ کنیم و دیگری آنکه بریتانیایی، زیرا اینها از بین انواع زبان انگلیسی از همه متداول‌تر هستند. شما می‌توانید یکی از این دو نوع را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید هر دو نوع آمریکایی و بریتانیایی را با هم فرا بگیرید. این بستگی به خود شما دارد.

با هر دو نوع تلفظ آمریکایی و بریتانیایی آشنا باشید

شما حتی اگر تنها یک نوع از تلفظ‌های آمریکایی یا بریتانیایی را انتخاب کرده باشید، باید با هر دوی آنها  خصوصا اصوات انگلیسی آشنایی داشته باشید. فرض کنید که شما تصمیم گرفته‌اید فقط با لهجه‌ی اصیل بریتانیایی صحبت کنید و اصلاً نمی‌خواهید که لهجه‌ی آمریکایی داشته باشید؛ با این وجود لازم است که با تلفظ آمریکایی و اصوات انگلیسی آمریکایی هم آشنا باشید و هنگام جستجو در دیکشنری به تلفظ آمریکایی لغت مورد نظر هم توجه داشته باشید، زیرا شما دیر یا زود مجبور خواهید بود کمی هم به انگلیسی آمریکایی گوش دهید. مثلاً شاید بخواهید یک فیلم آمریکایی تماشا کنید و یا شاید یک مربی داشته باشید که تنها به لهجه‌ی آمریکایی مسلط باشد. بنابراین لازم است که هر دو انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی را با هم یاد بگیرید.(برگرفته از زبان آموزان )

اصوات انگلیسی و جدول IPA

در بیشتر دیکشنریهای امروزی برای نشان دادن تلفظ کلمات از سیستم IPA استفاده می‌شود.

همچنین ببینید

آرم و لوگو سیویلیکا

دانلود مقاله سیویلیکا

آشنایی مقدماتی با سایت سیویلیکا و خدمات ارائه شده توسط civilica : سیویلیکا اگر میخواهید با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *