خانه / علمی - فن آوری / تکنیک‌های فن آوری در گجت‌های امروزی

تکنیک‌های فن آوری در گجت‌های امروزی

گجت‌های فن آوری
تکنیک گجت‌های فن آوری

تکنیک‌های فن آوری در گجت‌های امروزی :

در دنیای امروزی جهان فن آوری همراه با تکنیک‌های مرتبط چنان پیشرفت کرده است که به جرات میتوان گفت به عنوان ابزاری مرتبط از ملزومات زندگی انسان‌ها به شمار میرود,به همین دلیل ما در این سلسله مقالات قصد داریم به معرفی جدیدترین گجت‌ها در گذرگاه دنیای فن آوری بپردازیم .

  • از انگشتان دست در دنیای مجازی استفاده کنید

انتقال دیتا به کامپیوتر طبق روال معمول با استفاده از ماوس و صفحه کلید (کیبورد) امکان پذیر است , در عصر حاضر علاوه بر پیشرفت در روند صفحات لمسی جدیدترین و بروز ترین فن آوری از جنس Leap  رونمایی شده که به علاقه مندان این امکان را میدهد تا با انگشتان دست داده‌ها را به کامپیوتر شخصی خود انتقال دهد .اساس کار بدین صورت است که این دستگاه بعد از اتصال به درگاه usb  فضای سه بعدی در اطراف انگشتان را شناخته و ایجاد مکند که با استفاده از آن شما میتوانید انقلابی در انتقال داده به دستگاه به وجود آورید.

  • تا به حال شده تلفن همراهتان را بو کنید

شاید این مورد جالبی باشد , تلفن‌های smart ( هوشمند ) قادرند سه نوع حس از پنج حس اصلی انسان را شناسایی و درگیر خود کنند.

شنوایی , بینایی و لامسه – اما تا به حال فکر کرده اید دو حس باقیمانده چه میشود ؟

در مورد حس چشایی  میتوان این طور بیان کرد که مسلما کسی دوست ندارد گوشی خود را گاز بزند به خاطر همین در این مورد چیزی نمیگوییم …

اما حس بویایی چه طور ؟ طبق گفته‌های شرکت Cnet  یک گجت بروز با نام chat perf به گوشی‌های  iphone  به وجود آمده به طوریکه قطعه هوشمند در آن جا سازی شده که قادر خواهد بود عناصر را به ذرات ریز تبدیل کند ( مانند یک عطر پاش ).

این وسیله دارای یک منبع از بوهای مختلف است که قابلیت اتصال به انتهای گوشی را داشته و مهمتر از همه در صورتی که چنین دستگاهی در دست شخصی دیگر باشد میتوان در هر کجای دنیا که باشد این بو را حس کند , شاید این مورد دریچه ای باشد برای تبلیغات رستوران‌های معروف.

رجوع به مطلب جالب در مورد فن آوری پزشکی در گوشی‌های اپل نیز پیشنهاد میشود

انتهای بخش اول

 

همچنین ببینید

ذخیره و بازیابی اطلاعات

ذخیره و بازیابی اطلاعات

ذخیره و بازیابی اطلاعات با رویکرد کاربردی عنوان مقاله ای است که هم اکنون در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *