خانه / مقالات / نحوه ارسال مقاله به ژورنال‌های علمی

نحوه ارسال مقاله به ژورنال‌های علمی

Select Journal
Select Journal

یکی از پر اهمیت ترین و همچنین خطرناک ترین اشتباهاتی که دانشجویان و اساتید دانشگاهی در انتخاب ژورنال در جهت ارسال مقاله‌های خود به کار میبندند این مهم یباشد که به نوع ژورنال توجه نمیکند . همانطور که در مقاله پارت اول ( آشنایی با نگارش استاندارد ژورنال ) در این مورد توضیح دادیم ژورنال‌ها از نظر تقسیم بندی به دو گروه تقسیم میشود .

 نکته مهم : شما میتوانید در این پست فایل راهنمای دوم را دانلود کنید .

کاملا واضح است که کتب‌های مرجع و تکست بوک‌ها در ویرایش‌های خود مرحله دوم به بعد و بروز رسانی‌های خود به یافته‌های قبلی خود مانند ژورنال‌های گروه اول تکیه میکنند و احتمال ارجاع به آن‌ها زیادتر است .

ایمپاکت فکتور : برای بسیاری از ما پیش آمده  بسیاری تفاوت ژورنال‌ها و درصد پذیرش را با ایمپاکت فاکتور آن‌ها میسنجید  در حالی که این مورد تنها برای یک گروه خاص از مقاله‌های ارزشمند است که جزء پروژه‌های  علمی‌معتبر است و معیاری است مناسب برای شناخته دایرکتوری‌های پذیرش  رده بالا است.

دانلود در ادامه پروژه …

اما ژورنال‌های معمولی که احتمال تکیه کردن و ارجاع منابع به آن‌ها کمتر است این معیار مناسبی جهت پذیرش به حساب نمی‌آید .

در پس هر ژورنال علمی‌معتبری یک سازمان نهفته است که اغلب سازمان‌های بین المللی و شناخته شده ای هستند که گاها به صورت اختصاصی توسط این گونه سازمان‌ها منتشر میشوند مانند JAMA   و NPG   و oxford   میتوان از این دست اشاره نمود .

 

دانلود راهنمای دوم نگارش استاندارد ژورنال‌ها

همچنین ببینید

ieltsbook

دانلود کتاب Cambridge IELTS 10

آیلتس آیتلس از اینرو شناخته شده میباشد که در حال حاضر یکی از معتبر ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *