آخرین خبرها
خانه / اخبار / پزشکی / آشنایی با بیماری سالمونلا

آشنایی با بیماری سالمونلا

salmonella

salmonella

آشنایی با بیماری سالمونلا:

بیماری به نام سالمونلا یک بیماری عفونی است که توسط باکتری به نام سالمونلا انتقال میابد , این میکروب بیش از ۱۰۰ سال است شناخته شده است .

 علایم عفونت در کسانی که به آن دچار میشوند , اسهال , تب و گرفتگی عضلات شکم بین ۱۲ تا ۷۲ ساعت پس از عفونت است,لازم به ذکر است بدانید که این مشکل معمولا ۴ تا ۷ ورز طول می‌کشد و اکثر افراد بدون درمان بهبود میابند.

با این حال در برخی افراد این نوع اسهال ممکن است آنقدر شدید باشد که ناچارند در بیمارستان بستری شوند.

در این گونه افراد عفونت ممکن است از روده‌ها به جریان خون پخش شود و پس از آن به سایر دستگاه‌های بدن نفوذ کند که حتی در موارد حاد تر می‌تواند باعث مرگ شود مگر آنکه شخص بی درنگ خود را با آنتی بیوتیک درمان کند .

سالمندان , خصوصا نوزادان و افرادی که به نوعی دارای نقص سیستم ایمنی بدن خود هستند بیشتر احتمال دارد شدت بیماری خود را تجربه کنند.

 چگونگی آمار‌ها :

سالانه طبق آمار‌ها حدود ۴۲۰۰۰ مورد مذکور در ایالات متحده گزارش شده اما مهم ترین آمار‌ها تنها مربوط به بیماری‌های شدید است در صورتی که عفونت‌هایی که از نوع خفیف باشد در آمار‌ها نمیگنجد,پس تعداد واقعی انها می‌تواند حتی نه برابر بیشتر باشد.

این مشکل عفونی در تابستان‌ها بیشتر از فصل زمستان شایع تر است.

 حال سوال مهم :

آیا عوقب طولانی مدت به عفونت وجود دارد؟

اصولا افراد مبتلا به اسهال به طور کامل بهبود میابند , تنها تعداد کمی‌از افراد دچار درد در مفاصل,ناراحتی در ناحیه دور چشم و دفع درد ناک ادرار را از خود نشان می‌دهند.

در این حالت در علم پزشکی به آرتریت واکنشی نام میبرند.

این مساله حتی میتواند ماه‌ها و حتی سال‌ها گزارش شود و ادامه یابد و در این صورت به حالت مزمن در بیاید.

درمان آنتی بیوتیک میتواند کمک به فهم اینکه آیا بیمار پیشرفت آرتریت داد یا ندارد خواهد کرد. البته خود آنتی بیوتیک باعث تغییراتی در بدن نیز شود از جمله گلو درد که باید تحت نظر پزشک مصرف شود در صورتی که میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد آنتی بیوتیک و گلو درد بدانید رابطه بین انتی بیوتیک و گلو درد بروید

منبع :salmonella

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>