خانه / اخبار / پزشکی / ترک سیگار با خوردن میوه‌ها

ترک سیگار با خوردن میوه‌ها

quit-smoking
quit-smoking

بهترین روش ترک سیگار با استفاده از مرکبات :

عادت به سیگار و سیگار کشیدن برای افراد  همواره نوعی دل مشغولی را به همراه دارد از این رو این گونه اشخاص به خود باور میدهند که کشیدن این ماده مضر به نام سیگار نمیتواند ضرر و زیانی به بدنشان برسانند در صورتی که این باور تهی تنها دل مشغولی ساده است که ما را از اصل حقیقت دور میدارد
همانطور که برخی افراد در حین عصبانیت شروع به خوردن میکنند واژه‌های به نام دل مشغولی کمک میکند تا آنها را با خوردن و حرکت بیش از حد دندانها و لثه‌ها عصبانیت خود را کنترل کنند.
بر اساس بررسی‌های انجام شده محققان از بین هزار سیگاری بالغ بر سن ۲۵ سال به بالا مشخص شد  در هنگام کشیدن این ماده مضر تنها به  لذت آن تامل میکنند.

بنابراین پزشکان به نتیجه ای دست یافتند تا به بهترین روش با استفاده از منابع طبیعی عادت به لگد زدن به این گونه وسواس را تقویت کنند.
بر اساس پرونده‌های حقوقی آمریکا میلیارد‌ها دلار از مالیات توتون و تنباکو در حال رد و بدل خواهد بود.
امروزه ابزار‌ها , روش‌ها و دستورالعمل‌های زیادی در مورد ترک ضروری آن خصوصا با استفاده از  یادگیری تکنیک و فواید ترک   وجود دارد که برخی کار آمد و برخی ناکارآمد هستند.
بر اساس مطالعه دکتر (جفری هبیچ) دستیار پژوهشی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بخش سلامت بهبود در رژیم غذایی مناسب تسهیل ترک این کالای سمی‌را افزایش خواهد داد لازم به ذکر است ما در پست‌های قبلی در مورد خواص معجزه انگیز میوه‌ها مطالبی نوشتیم که خواندن آن خالی از لطف نیست , در ادامه این گزارش پژوهشگران دریافتند که افرادی که عادت به مصرف دارند  خوردن میوه‌ها و سبزیجات میزان وسواس را کاهش میدهد  , بنابراین در این آزمون وابستگی  نیکوتین , کرفس و میوه‌های که فیبر بالایی دارند بسیار کمک میکند

جویدن مواد فیبر دار و مرکبات علاوه بر دوری از وابستگی یک نوع احساس سیری و پری را در شکم افراد خواهد داد به طوری که آنها کمتر احساس نیاز به این سم مهلک پیدا کنند دلیل اصلی آن هم این است که بسیاری از افراد احساس گرسنگی را با احساس وسوسه سیگار کشیدن اشتباه میگیرند.

نکته اصلی در اینجاست که میوه‌ها و سبزیجات طعم دود مضر را بد و بدتر میکنند در حالی که نوشیدنی‌های طعم دار و کافئین دار خصوصا مشروبات الکلی بر عکس عمل میکنند.

منبع :CBS

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *