خانه / اخبار / سلامت / درمان بیماری مالاریا توسط رنگ

درمان بیماری مالاریا توسط رنگ

malaria-treatment
malaria-treatment

درمان مالاریا با استفاده از رنگ طبیعی :

یکی از بیماری‌های خطرناک که باعث به وجود آورنده انواع تب  مالاریا در انسان و نهایتا در صورت عدم کنترل آن مرگ میشود بیماری است به نام مالاریا.
مالاریا نوعی انگل است که توسط پشه آنوفل وارد بدن شده و در شکل‌های مختلف آن را نشان خواهد داد.
انگل مالاریا برای اولین بار توسط دانشمندی فرانسوی با نام لوییس آلفونس لاوران کشف گردید تا به امروز ؛ انگل مالاریا به عنوان حادترین مشکلات عفونی شمرده میشود به همین دلیل یک ایده خلاق و یک ایده جدید میتوانیست راهگشای این مشکل گردد البته طبق مطلب منتشر شده از مجله نیچرهم اکنون دارویی وجود دارد که میتواند با مجهز کردن سیستم متابولیسم و بخش دفاعی آن در مقاومت این بیماری موثر واقع شود.

اما اصل مطلب از اینجا شروع میشود که شخصی به نام ماتیو( Mateo) شیمیدان اسپانیایی دست به اختراع ترکیبی از رنگ مخصوص خانه‌ها برای مقابله با پشه‌های آنوفل که ناقل بیماری انگلی مالاریا هستند زده است .

در این نوع رنگ‌ها , ترکیبات خاصی جهت کشتن پشه مالاریا وجود دارد که ماندگاری آن به حدی است که میتواند به مدت ۲ تا ۴ سال  تاثیر شگفت انگیزی را در این مورد داشته باشند.در واقع رنگ در این مورد خاص به عنوان یک واکسن برای خانه‌ها و ساختمان‌ها عمل میکند.
یکی از مهمترین نکته در ترکیبات آن عدم وجود مواد مضر برای سلامت انسان‌ها است , در حال حاضر این رنگ در ۱۵ کشور از جمله چین,آلمان و اسپانیا تایید شده است این شیمیدان به دنبال تصویب در ایالات متحده و توصیه سازمان بهداشت جهانی است , ایده اصلی او به این صورت است که به عنوان یک جایگزین مناسب به جای اسپری به فروش برسد.آدریانا کاسترو , یک افسر برنامه در موسسه ملی بهداشت می‌گوید : هرگز شنیده نشده است که بیماری روده ای و یا حتی نارسایی‌های قلب در این مورد به عنوان عوارض شناسایی شود.
در سال ۱۹۸۸ ماتیو با سفر خود به کشور بولیوی و دیدن مردمان آن خصوصا افراد بومی‌که در جنگل‌ها زندگی میکردند و با این مشکل مواجه بودند ایده این اختراع را در سر پروراند او در این پروژه سرمایه ای در حدود ۶ میلیون دلار و ۱۲ میلیون دلار کمک مالی از سازمان‌های غیر انتفاعی را دریافت تا برنامه فشرده آموزشی خود را در انتشار سموم رنگی  در برابر حشره در بیش از ۸۰۰۰ کارخانه آمریکای لاتین و آفریقا به مرحله اجرا در آورد.
مقامات بهداشت به طور فزآینده ای از این پروژه حمایت میکنند چونان که او قصد دارد در کشور غنا حدود ۵۰۰ نفر را استخدام کند که روند رشد تولید این رنگ را در سراسر جهان افزایش دهد

منبع :businessweek.com

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

۲ دیدگاه

  1. سلام.تبریک می گم برای وب زیباتون.اگر با تبادل لینک موافق هستی منو با نام ( بازارچه کوچولو ) لینک کن و خبرشو بهم بده تا در اسرع وقت شمارو با نامی که میخواین لینک کنم.

  2. سلام.تبریک می گم برای وب زیباتون.اگر با تبادل لینک موافق هستی منو با نام ( بازارچه کوچولو ) لینک کن و خبرشو بهم بده تا در اسرع وقت شمارو با نامی که میخواین لینک کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *