خانه / اخبار / پزشکی / لنز‌های تماسی با واقعیت اضافی

لنز‌های تماسی با واقعیت اضافی

opto-electronic_contact_lense
opto-electronic_contact_lense

لنز‌های تماسی با واقعیت اضافی

شاید در حال حاظر خیلی از افراد به دوجنبه از لنز استفاده میکنند,جنبه اول بدلیل تشخیص پزشک و جنبه ثانی صرفا بدلیل زیبایی.اما آیا میدانید در هر دو جنبه بدلیل عدم مداومت و رعایت نکردن نکات بهداشتی در کاشت لنز بر روی چشم استعداد عفونت را در ناحیه بینایی گسترش خواهیم داد.
این مطلب برای آندسته از افرادی که دوست ندارند از لنزهای تماسی مرسوم استفاده کنند مفید خواهد بود,از طرفی نسخه‌های آینده این لنزها به گونه ای است که به طور مستقیم بر روی چشم کاشته میشوند و دیگر نیازی به برداشتن و گذاشتن آنها نیست.

دانشمندان معتقدند که لنز‌های تماسی آینده صفحه نمایشگر را به اندازه یک تلوزیون ۲۴۰ اینچی جلوی چشم انسان تولید میکنند,این لنز‌ها تا سه متر جلوتر از پای انسان را نمایش میدهند,در واقع این لنز‌ها با ایجاد تصاویر پانورامیک (وسیع ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه ای)  ,دید سه بعدی معمولی انسان را تقویت میکنند.

در حال حاظر نمونه اولیه این لنز توسط دانشمندان در حال انجام است, محققین دانشگاه واشنگتون نیز یکی از پیشتازان اصلی چنین فن آوری  هستند. یکی از زیبایی‌های این امر این است که سرپرست این پروژه شخصی است ایرانی الاصل به نام پروفسور بابک امیر پرویز  . از طرفی مدتهاست که بشر به نمایش ویدئویی فکر میکند که به طور مثال خلبانان جنگنده در آن میتوانند با استفاده از سیستم واقعیت مجازی (Virtual Reality) , خود را در فضای شبیه سازی شده کامپیوتری ببینند.

ایده دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که مربوط به نمایش واقعیت افزوده Augmented Reality میشود.دراین مدل جزئیات مجازی روی چشم انداز انسان ظاهر میشوند و اطلاعاتی در مورد آن مکان یا اشیا می‌دهند.البته این ایده نیاز به ابزار‌های حجیم نظیر کلاه‌های بسیار بزرگ دارد که واقعا برای کاربر دست و پاگیر هستند.
استیو ویلی ,مدیر اجرایی شرکت Innovega و طراحی این لنز میگوید:<<طراحان واقعیت افزوده و اپلیکیشن‌های رسانه ای تا زمانی که صنعت صفحه نمایش‌ها چشم انداز‌های شفاف ,سریع و با ابزار‌های کوچکتر تولید نکنند,نمیتوانند توجه مشتریانی که آرزوی آنها را در سر می‌پرورانند و همچنین کاربران حرفه ای را جلب کنند>> در حال حاظر محققان Innovega که توسط آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع بنیانگذاری شده ,به همراه بنیاد ملی علوم در حال طراحی لنز‌های تماسی هستند که میتوانند به عنوان صفحه نمایش‌های مگا پیکسلی تمام رنگ بسیار ریز مورد استفاده قرار گیرند.

منبع : slashgear.com

همچنین ببینید

fetal

عوامل تاثیر رشد جنین

عوامل تاثیر گذار رشد جنین مصرف داروها در دوران بارداری  مراقبت مادر از بدن خود …

یک دیدگاه

  1. چه باحال میشههههههههههه ایووووووووول……

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *