خانه / اخبار / پزشکی / تجویزهای طبیعی سنگ کلیه

تجویزهای طبیعی سنگ کلیه

Kidney-Stones
Kidney-Stones

تجویزهای طبیعی سنگ کلیه با استفاده از روش‌های طب سنتی و پزشکی :

همانطور که می‌دانیم پیشگیری بهتر از درمان است , هر بیماری قبل از وقوع علائمی‌دارد , در صورتی که به محض مشاهده علائم جلوگیری نشود میتواند خطر ساز باشد.پس پیشگیری از سنگ کلیه بهتر از درمان سنگ کلیه میباشد

به قول یکی از شاعران معاصر ((درد را از هر طرف که بخوانی درد است ))

, اما بعضی از دردها دردترند.دردهایی که اگرچه رفع شدنی اند , اما سختی‌های بسیاری نیز به همراه دارد.ما انسان‌ها به طور کلی اندام‌های قرینه هم دیگر را در بدن خود داریم ,انسان‌ها از همان اوایل دوران پیش از تولد به  طوری که در این مطلبی در مورد معماری رشد جنین و اندام‌های حیاتی توضیح دادیم  تا شکل گیری اندام‌های حیاتی آشنا شدیم , پیچیدگی اندام‌ها در بدن علاوه بر نظم خاصی که دارد نیازمند آشنایی کامل از آن و مراقبت هستند بنابراین کلیه‌ها به عنوان یکی از اعضای حیاتی انسان وقتی که دچار کوچکترین مشکلی میشوند, بیشترین درد‌ها را نیز برای صاحبانشان به جای میگذارند.یکی از دردناک ترین مشکلات کلیوی , بیماری سنگ کلیه است.

از نظر پزشکی سنگ کلیه وقتی تشکیل میشود که مواد خاصی مانند اگزالات کلسیم , فسفات کلسیم , فسفات آمونیوم منیزیم , اسید اوریک یا سیستین آنقدر در ادرار زیاد میشود از جمله رسوبات کلسیم و توده ای سنگ مانند را تشکیل میدهد.

از مهمترین نشانه‌های سنگ کلیه درد در طرف راست و یا چپ کمر یا لگن است , که با حرکت کردن سنگ از کلیه به لوله منتهی به مثانه درد را بسیار سخت میکند.

وجود خون در ادرار  و احساس نیاز بیش از حد به دفع آن از دیگر نشانه‌های گرفتار شدن به این بیماری است.

طب سنتی نیز همواره در کنار علم پزشکی ابزاری راه گشا و کلیدی در درمان بیماری‌هاست . حتی برای کسانی که دچار این درد سخت هستند , جدای از تجویزهای طبیعی , پرهیز‌هایی را نیز لازم میداند.

از جمله اینکه مبتلایان به سنگ کلیه باید از زیاده روی در مصرف غذاهای غنی از اگزالات خودداری کنند.در نوشته‌های قبلی در مورد درمان غذایی استرس با استفاده از قهوه تلخ مطلبی نوشتیم اما در این مورد خاص  قهوه,چای تلخ,ریواس,ترشک و اسفناج از جمله پرهیز‌های غذایی هستند.

اما از جمله پیشنهادات طبیعت درمانگران بعد از رعایت دستورالعمل‌های پزشکی , کمپرس داغ با دمنوش غلیظ زنجبیل برای تسکین درد ناشی از حمله سنگ کلیه است.

ریشه سبزی جعفری و گزنه دوپایه به صورت یک قاشق مربا خوری خشک کرده ,ریشه جعفری و یا گزنه دوپایه در یک فنجان آب جوش توصیه میشود.

 

همچنین ببینید

دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

همانند اکثر مردم بر این باوریم که بهداشت دهان و دندان یکی از اصول مهم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *