خانه / اخبار / سلامت / مصرف الکل و خونریزی مغزی در جوانان

مصرف الکل و خونریزی مغزی در جوانان

Heavy drinkers
Heavy drinkers

نوشیدن سنگین الکل و ارتباط با سکته مغزی :

طبق تحقیقات مدونی که در مجله نرولوژی در حال انجام بود مشخص شد بین نوشیدن الکل و خونریزی درون مغزی در جوانان ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.

در مطالعه جدید , محققان فرانسوی به این نتیجه دست یافتند که در بین افرادی که عادات نوشیدنی شدیدی از الکل را دارند استعداد بسیاری را برای خونریزی داخلی مغزی که نوعی سکته مغزی  به صورتی که در آن پارگی عروق خونی حاصل از نشت خون به مغز است را داشته اند.

خونریزی مغزی خود به طور معمول در سنین ۶۰ سالگی احتمال رخ دادن خواهد داشت که در این تحقیقات از بین ۷۴ بیمار با سن بیماری کاهش یافته مربوط به  کسانی خواهد بود  که مصرف کنندگان سنگین به شمار می‌آیند.

ایالات متحده طبق آمار سلامت و بهداشت خود در هر سال حدود ۸۰۰ هزار سکته مغزی را به خود اختصاص داده است.

در این بین نیز دکتر شارلوت محقق ارشد این تحقیقات مدون دامنه مصرف سنگین الکل را مبتدای افزایش خطر خونریزی در سن بسیار جوان می‌داند.

اثبات علل و معلول :

متخصصین مغز و اعصاب در این مطالعه الکل را به تنهایی دخیل نکردند به گونه ای که معتقدند نوشیدن سنگین الکل به خودی خود منجر به خونریزی مغزی در سنین جوانی نخواهد شد .

در ادامه گلدشتاین مدیر مرکز سکته مغزی در کارولینای شمالی و سخنگوی انجمن قلب آمریکا نیز بر این باور است که ممکن است چیز‌های دیگری از این افراد در حال انجام باشد که باعث خونریزی مغزی میشود خصوصا در سنین پایین.

از طرفی بروز سکته مغزی خود بسته به نوع دامنه پیشرفت خود قابل بهبود است اما نه به طور قطع در حالی که  در اینجا روش‌های نوینی توسط پالس‌های مغناطیسی جهت بهبود در حال انجام است

وی با اشاره به این که مصرف کنندگان سنگین الکل که درکنار آن سیگار مصرف میکنند  نسبت به افرادی تنها اعتیاد به الکل دارند ۴۲ درصد بیشتر به سکته مغزی در نوجوانی نزدیک میشوند لازم به ذکر است مصرف مضر سیگار جدیترین عامل افزایش دهنده سکته مغزی خصوصا سرطان خواهد بود برای مطالعه مختصر این مورد به بخش سیگار و سرطان دستگاه گوارش بروید و مطالعه ای داشته باشید.

با این حال این یافته‌ها در خط به خط  مطالعات نشان می‌دهد که الکل و خطر ابتلا به سکته مغزی شناخته شده است .

از طرفی این عادت میتواند به فشار خون بالا , یک عامل از خطر برای سکته مغزی را تغذیه کند,همچنین ممکن است توانایی خون را برای لختگی درون مغزی را بالا ببرد.

مصرف الکل چه کم و چه زیاد برای مغز شما بد است خواه خواستنی باشد خواه غیر از این حال به طور کلی متخصصان توصیه می‌کنند که زنان بیش از مردان در ارتباط مصرف الکل با سکته مغزی درگیر هستند.

پس هیچ نوشیدنی الکلی با هر درصدی در هر کشوری سزاوار اعتبار نیست

۶۰ مورد از کسانی که بر اثر الکل و موارد رفتاری دیگر دچار سکته مغزی در قسمت‌های عمیق مغز میشوند در عرض دو سال جان خود را از دست خواهند داد.

 

 

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *