خانه / اخبار / سلامت / روزه داری و سلامت

روزه داری و سلامت

ramazan
ramazan

روزه داری و سلامت بدن :

در زمان‌های قبل  رسیدن مواد غذایی متناسب به بدن, عمده ترین مشکل سوء تغذیه در جهان بوده است در حالی که امروزه این روند ۱۰۰ درجه تغییر کرده و به سمت پرخوری و اضافه وزن روانه شده.

مطالعات مختلف نشان میدهد بیش از ۵۰ درصد از کسانی  که سوء تغذیه دارند دچار اضافه وزن و یا چاقی بوده و این مساله عارضه جدی است که انسان‌های امروزی به آن مبتلا شده اند.

غذاهای آماده و تبلیغات رنگین با عنوان تبلیغات سیاه با برند‌های معروف نه تنها کودکان بلکه بسیاری از بزرگسالان را وسوسه میکند, نیاز انسان به غذا نیازی است غیر قابل ترک از این رو با برهم زدن عادات غذایی در هر انسان که در این بخش در مورد شیوه صحیح غذا خوردن در انسان توضیح داده بودیم جوامع انسانی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

روزه در ماه مبارک رمضان ؛ به صورت کاملا صحیح و متناسب میتواند عادات صحیح نیاز به غذا را در انسان تقویت کند؛ افزایش وزن و حجم زیاد غذا را تحت کنترل و نظم خود در آورد.به طوری که منطق علمی‌در ماه مبارک رمضان سلامت بدن منجر به افزایش طول عمر خواهد شد

 

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است چنانچه میزان حجم غذا ۵۰ درصد کاهش یابد طول عمر افراد حدود دو برابر افزایش خواهد یافت , بنابر این هم محدود کردن میزان کالری و هم محدود کردن حجم غذا اثرات بسیار زیادی در افزایش طول عمر دارد.

 

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

یک دیدگاه

  1. ممنون از اطلاع رسانی در این ماه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *