خانه / اخبار / پزشکی / ارتباط نوشیدن چای و سرطان

ارتباط نوشیدن چای و سرطان

Drinking tea and cancer
Drinking tea and cancer

چای سبز و پیشگیری از سرطان :

طبق تحقیقات به عمل آمده در انجمن پیشگیری از سرطان در آمریکا , محققان یافته‌های بروز و جدیدی را در مورد ارتباط درمانی چای سبز با انواع سرطان را کشف کردند.

چای سبز و عصاره آن به مدت طولانی برای مزایای سلامت از جمله پیشگیری در سرطان‌های موردی مورد مطالعه قرار گرفت و در طی سرنخ‌های جدید پی به کاهش و جلوگیری از سرعت رشد سرطان پروستات و سینه شدند.

مردان مبتلا به سرطان پروستات با نوشیدن چای سبز منجر به التیام التهاب بافتی پروستات مرتبط با رشد سرطان خواهند شد.دکتر سوزان در دانشگاه کالیفرنیا با تحقیق جامع اثبات کرد در پلی فنل چای سبز ,پلی فنول , آنتی اکسیدان‌های هستند که در برابر آسیب‌های سلولی محافظت خواهند کرد.

تیم پزشکی هنینگ  ۷۹ مرد مبتلا به سرطان پروستات را به صورت برنامه ریزی شده برای نوشیدن فنجان‌های چای دم کرده سبز آماده کرد و طبق دستور نوشیدن شش چای را در طول روز به آنها اختصاص داد.

زمان اکمل این برنامه به مدت سه تا شش هفته به طول خواهد انجامید , با توجه به زمانی که در این تست گنجانده شده بود

قبل و بعد از مطالعه  تیم پزشکی نمونه‌های ادرار و خون را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کرده بود , همچنین نمونه‌های از بافت پروستات را پس از مطالعه جمع آوری کرد
این عمل برای حدود ۶۷ نفر از مردان اثبات کرد میزان آنتیژن اختصاصی پروستات یا PSA  در مقابله نوشیدن چای سبز دچار تغییر شد , سطوح بالای آنتی ژن, پروتئین تولید شده توسط غده پروستات  را سرطان پروستات را منعکس خواهد کرد.

همچنین در کسانی که نوشیدن چای سبز را طبق دستور انجام دادند در مقایسه با افرادی که علاقه ای به خوردن ندارند کاهش چشمگیری از شاخص التهاب در هسته عامل پروستات مربوط به رشد سرطان پروستات قابل مشاهده شد.

سرطان پرستات نوعی التهابی بافت مانند است که معمولا با رشد آهسته ای همراه است , یک محقق ایتالیایی در تحقیقات خود نشان داد مردانی که سابقه خانوادگی  این بیماری را دارند علاوه بر چای سبز به دلیل وجود آنتی اکسیدان‌های مشابه در سیب و پیاز توانایی بسیار زیادی را در مقابله به سرطان پروستات را خواهد داشت.

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *