خانه / اخبار / تکنولوژی / گاه شمار دیجیتالی

گاه شمار دیجیتالی

calendar
calendar

همانطور که میدانید بشر روز به روز درحال تغییر و پیشرفت است,گذر لحظه‌ها و تغییرات زمانی باعث میشود انسان با دریافت کوله باری از گذشته  زمان را به شمارش در آورد.
در واقع انسان‌ها از همان ابتدا سعی داشتند با استفاده از گاه‌های مختلف به زندگی خود نظم دهند تا غافلگیر زمان از دست رفته نشوند.بشر با ابداع گاهشماری ,اولین قدم را برای برنامه ریزی و آینده نگری برداشت.انسان امروزی نیز با وجود گم شدن در مشغله‌های روزمره ,زمان سپری شده برایش حکم طلا را دارد.آن هم طلایی با نرخ جدید بازار.
به طوری که با وجود تغییر شکل و فرم تقویم‌ها در گذر زمان ,نیاز بشر به زمانبندی آنها را زنده نگه داشته است.تعیین روز و شب و گاه خواب وبیداری جای خود را به تقویم‌های دیجیتالی برای نمایش پروژه‌ها ,یادآوری‌های لازم و کمک به زمانبندی دقیق داد.

با حرکت انسان به سوی دنیای دیجیتالی و استفاده از تکنولوژی جدید تقویم‌ها هم شکل تازه ای پیدا کردند.تلفن‌های همراه ,کامپیوتر‌ها ,لپ تاپ‌ها وتبلت ها هر چند باعث درگیر شدن انسان‌ها شده اند ولی کارها را هم سهل تر کرده اند.

دیگر لازم نیست تقویم را ورق بزنید تا فهرستی از کار‌ها واتفاق‌های مهم دستنویس در زورهای سپری شده را مرور کنیم.
تقویم‌های پیشرفته علاوه بر جذابیت برای کاربران,خود وظیفه یادآوری جلسات و قرارهای مهم و دیگر اتفاقات را بر عهده میگیرند.
پیشنهادی دارم اگر در سال نو وسعتان برای خرید طلا و سکه بازار مثل ما نمیرسد,مثل ما به فکر استفاده از تقویمی‌مناسب برای بهره وری بیشتر از طلای وقت باشید.

تاریخچه:
گاه شمار انسان‌ها اولیه:
از اولین گاه‌ها نوبت‌های گرسنگی بود که زمان خوردن و آشامیدن را مشخص میکرد.به همین ترتیب گاه خواب و بیداری و گذشت روز و شب برای انسان‌ها معنا پیدا کرد.
حرکت ماه , گاه بعدی بود و در نهایت چرخش و تکرار فصول ,گاه سال را به زندگی انسان وارد کرد. به همین ترتیب با پیشرفت تمدن‌های اولیه ,بشر دو نوع گاهشماری ماهانه و سالانه را به عنوان ملاک سنجش زمان در مقیاس‌های بزرگ انتخاب کرد.

گاهشمار‌های اولیه کم کم جای خود را به زمانبندی دقیق که همان تقویم نام دارد دادند.تقویم مجموعه قواعدی است که بتوان شرح وقایعی را به ترتیب زمانی  و گاهشماری بر آن مبناء تعیین کرد.تقویم ممکن است به صورت جدولی  و با یکسری از صفحات باشد که نشانگر روزهای هفته ,ماه‌ها و شماره ترتیب روز در سال است البته با یکسری اطلاعات تکمیلی بیشتر.

پیشنهاد:
بیایید روزها را مجازی بشماریم , یک تقویم آنلاین تحت وب میتواند یکی از نیاز‌های اولیه کاربران اینترنت باشد.سایت‌هایی مانند Taghvim با یک طراحی ساده در صفحه ابتدایی ,یک تقویم رومیزی مجازی روبروی شما قرار دهد.به راحتی میتوانید تقویم خود را ورق بزنید و به روز مورد نظر خود برسید.
البته نباز به اضافه شدن بخش‌هایی نظیر رفتن سریع به تاریخ خاص و یا تبدیل سریع تاریخ شمسی به میلادی  و بالعکس  و حتی شخصی سازی تقویم در مراحل بالاتر دیده میشود , و اما اگر مشتاق به داشتن تقویم‌های ماهانه مصور در وب هستید.وب کلندر پد Web calendar pad در واقع به شما کمک میکند تا حتی بدون داشتن هیچ دانشی از Html در عرض چند دقیقه یک تقویم مصور Html بسازید.پس هیچ نیازی به درگیر شدن با کدهای Html نخواهد بود,تنها کافی است ظاهری را که دوست دارید از بین فهرست‌ها انتخاب کنید . فونت و پس زمینه‌ها را خود انتخاب کنید.

همچنین ببینید

Crisis Management

نرم افزار مدیریت بحران

مقاله آشنایی و دانلود نرم افزار مدیریت بحران : نرم افزار مدیریت بحران CAMEO : …

۲ دیدگاه

  1. اززحمات شماسپاسگذارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *