خانه / اخبار / پزشکی / خطر حمله قلبی توسط مکمل کلسیم

خطر حمله قلبی توسط مکمل کلسیم

calcium-supplements
calcium-supplements

مکمل‌های کلسیم خطر حمله قلبی دارد

کلسیم یکی از ضروری ترین ماده ای است که بدن به آن نیاز دارد , استخوان‌ها , دندان‌ها از جمله بخش‌هایی است که مقدار فراوانی کلسیم را در خود جای داده است.

به طور متوسط انسان در سنین بزرگ سالی حدود ۷۰۰ میلی گرم نیاز به این ماده ریز مغذی دارد, اما توصیه اکید میشود که این ماده توسط رژیم غذایی مناسب بدست آید.

“اگر شما سابقه حمله قلبی در خانواده تان دارید بهتر است به هنگام مصرف این گونه قرص‌ها تجویز پزشک را با خود داشته باشید”

دکتر کری رکستون در این مورد استثنا قائل شده است و در این باره میگوید : زنان بیش از مردان به پوکی استخوان دچار میشود بنابراین مصرف مکمل‌هایی که ترکیبات ویتامین D  دارد به اندازه لازم از این ریز مغذی شایسته استفاده است.

بر طبق مطالعات انجام شده توسط پژوهشگران مستقر در دانشگاه نیوزیلند به دنبال تحقیق در مورد ۲۴۰۰۰ شخص بین سنین ۳۵ تا ۶۴ سال به مدت زمان ۱۱ سال به این نتیجه رسیدند که مردم با مصرف متوسط میزان کلسیم روزانه در واقع باعث کاهش خطر حمله قلبی شده در صورتی که همین افراد در حین مصرف کلسیم از مکمل‌های کلسیم  در صورتی که به طور منظم استفاده کنند به میزان ۸۶ درصد خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش خواهد داد.

متاسفانه برخی به دلیل بی اطلاعی نظیر رفع شدن و یا التیام پوکی استخوان روی به استفاده از مکمل‌های کلسیم میکنند که این عمل بسیار خطر زا میباشد در صورتی که جزو افرادی هستید که از این بیماری شایع رنج میبرید ,پیشنهاد میکنیم مطلب مربوط به کمر درد و آسیب به عضلات و مفاصل را مطالعه فرمایید تا با علائم آسیب زا از جمله نرمی‌استخوان و کرامپ‌های عضلانی آشنا شوید .

علاوه بر این، افزایش مصرف کلسیم به طور کلی از منابع غذایی ها هیچ مزیت قابل توجه را از لحاظ رفع بیماری‌های قلبی و سکته مغزی، نشان نمیدهد.تحقیقات قبلی مصرف بالاتر کلسیم با خطر کاهش فشار خون بالا، چاقی، و دیابت نوع دوم ، که همه آنها از عوامل خطر برای بیماری‌های قلبی و سکته مغزی بوده مرتبط است.

عوامل اولیه حمله قلبی:

۱٫ ناراحتی قفسه سینه یا درد: زنان اغلب قریب به اتفاق، درد شدید،در قفسه سینه را تجربه میکنند به مانند اینکه یک فیل بر روی قفسه سینه نشسته باشد که شدت درد آن میتواند بیش از چند ساعت حتی بیش از چند روز باشد.

۲-عرق کردن ناگهانی و یا عرق کردن سرد این مورد در زنان نسبت به مردان شایع تر است

۳-مشکلات تنگی نفس , این مورد را هم مرد و هم زن هر دو تجربه خواهند کرد

در بیماری‌های قلبی نگرانی فقط برای مردان و زنان مسن نیست , بلکه جوانتر‌ها هم باید مراقب باشند به خصوص اگر شما دارای سابقه ارثی در خانواده خود هستید.

متاسفانه جامعه امروزی جامعه ای کم تحرک به حساب می‌آید , افزایش فعالیت بدنی در این امر به صورت محافظ عمل میکند.

توصیه اکید ما در رژیم غذایی مناسب در به حداقل رساندن چربی‌های غیر ضروری و قند بسیار مناسب است , توصیه میشود مطلب مربوط به خاصیت معجزه آسای میوه‌ها در درمان بیماری‌ها سری بزنید و اطلاعات خوبی را کسب کنید.

در کل بهترین جایگزین کلسیم در علم پزشکی منابع طبیعی کلسیم است از جمله شیر , ماست و فرآورده‌های لبنیاتی و کم چرب خصوصا آب معدنی غنی از کلسیم.

منبع :
cnycentral.com

همچنین ببینید

دانلود مقاله بهداشت دهان و دندان

همانند اکثر مردم بر این باوریم که بهداشت دهان و دندان یکی از اصول مهم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *