خانه / اخبار / سلامت / تابش‌های ماموگرافی و احتمال سرطان

تابش‌های ماموگرافی و احتمال سرطان

breast_cancer
breast_cancer

تابش‌های مامو گرافی و احتمال تشدید خطر سرطان سینه در زنان مسن:

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله BMJ  ارتباط مشکوک بین تابش و سرطان پستان و افزایش احتمال توسعه آن در زنان جوانی که ژنتیک آنها به گونه ای است که احتمال در معرض خطر بودن در برابر سرطان پستان را نسبت به بقیه دارند را افزایش داده است.

این مطلب میتواند پرچم احتیاط را در مورد سرطان بالا ببرد,معاون رئیس پزشکی انجمن سرطان آمریکا دکتر لن لیچتنفلد در این باره توضیحاتی مهمی‌بیان کرده است بدین گونه که ماموگرام اغلب در زنان بالای ۴۰ سال انجام میگیرد مگر اینکه آنها نیز در معرض خطر باشند.

اغلب کسانی آسیب پذیرند که جهش ژنی (اختلالات ژنتیکی) زیادی دارند.این امر سبب خواهد شد درصد ابتلا به سرطان را ۵ برابر افزایش دهد.این مورد به خصوص در بین زنان یهودی بسیار شایع است.

تست‌های غربالگری سرطان پستان با هدف نجات و رسیدن به یک روش امن در مقابل سرطان همواره در حال انجام است در ادامه این تحقیقات یکی از روش‌های امن برای تشخیص بهتر و جلوگیری از سرطان تصویر برداری زونانسی (MRI) خواهد بود.تصویر برداری MRI کاربرد‌های فراوانی علاوه بر علم پزشکی دارد در صورتی که علاقه مند به آشنایی با یکی از کاربردهای مهم این امواج رادیویی هستید به اینجا بروید.

منبع این نوشته :webmd

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *