خانه / اخبار / تکنولوژی / پای مصنوعی هوشمند

پای مصنوعی هوشمند

Bionic leg
Bionic leg

پای مصنوعی بیونیکی در انسان :

این بار به معرفی یک تکنولوژی خارق العاده در خدمت بیماران خواهیم پرداخت ,پزشکان موسسه توانبخشی شیکاگو موفق به ساخت پای مصنوعی هوشمند شدند که بتواند با نیروی فکر به حرکت در آید.
پیش از این مورد ایده ای در خصوص ساخت دست بیونیکی ((دست هوشمند )) را در ذهن داشتند اما از لحاظ مباحث ایمنی چنین عنوان شد اگر فرد بیماری در هنگام استفاده از دست هوشمند دچار اختلال در مدارات دستگاه شود به گونه ای که دست از کار بیافتد ممکن است مثلا تنها یک لیوان از دستش رها شود در صورتی که اگر شخصی دچار اختلال در پای بونیکی خود شود ممکن است آسیب جدی تری ببیند.
در همین راستا پزشکان و برخی از پژوهشگران در صنعت رباتیک محصول خارق العاده را رونمایی خواهند کرد که حتی در بدترین شرایط بهترین عملکرد را خواهد داشت
(در ادامه ببینید )

در ادامه بشنوید از آزمایشاتی که در همین روزهای اخیر بر روی یک فرد آمریکایی که طی حادثه رانندگی پای خود را از دست داد, این شخص مهندس نرم افزار ۳۱ ساله است با نامه زاک واوتر که برای اولین بار خواهان استفاده از این تکنولوژی مدرن میباشد.
او تصمیم گرفته با بالا رفتن از ۱۰۳ طبقه از برج ویلیس در شیکاگو علاوه بر روحیه گرفتن نتایج آزمایشات جراحان را به مردم اثبات کند.
گروهی از پژوهشگران زاک واوتر را در این خصوص همراهی خواهند کرد تا از نزدیک شاهد نتیجه خود باشند.

جراحان در این مورد از گزارش خود چنین عنوان کردند شخص بیمار پس از حادثه مقداری از رشته‌های عصبی اندام تحتانی خود را در اختیار داشت که خوب با این ایده با وصل کردن این رشته‌ها به پشت ران و ارتباط آن با ریز پردازنده‌های پای بونیکی برقرار کرده میتواند این عضله هوشمند خود را با نیروی فکر به حرکت در آورد.

همچنین ببینید

mars-robot

مریخ جولانگاه روبات‌های زمینی

مریخ و روبات‌های زمینی : شاید شما هم از شنیدن خبر حیات در سیاره‌های غیر …

۴ دیدگاه

  1. واقعا مطلب زیبایی بود ممنون

  2. مطلب بسیار آموزنده ای است ممنون

  3. خیلی عالیه واقعا دمشون گرم

  4. واقعا ازاین خدمتی که به مردم می‌کنیدممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *