خانه / اخبار / پزشکی / بهترین غذای مبارزه با بی خوابی

بهترین غذای مبارزه با بی خوابی

best-food
best-food

غذاهای ضد بی خوابی :

بی خوابی در بهار از عوارض افسردگی‌های فصلی و تغییرات آب و هوایی به شمار میرود.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تازگی دچار بی خوابی‌های شبانه شده اید , از تعطیلات آخر هفته بهره لازم را ببرید تا کمبود خواب جبران و ساعت فیزیولوژیکی بدن تنظیم شود.
مصرف مواد غذایی حاوی ترکیبات ملاتونین و تریپتوفان بهترین راه برای رهایی از بی خوابی‌های فصلی است .بهتر است به مصرف مواد غذایی غنی از ملاتونین و آنتی اکسیدان مانند انواع توت و لبنیات یک ساعت قبل از خواب عادت کنید.


کربوهیدرات‌های پیچیده مانند غلات کامل نیز باعث آزاد شدن بیشتر انسولین  و به دنبال آن افزایش جذب تریپتوفان میشود و خوابی پر از آرامش را برایتان به ارمغان خواهد آورد.
اگر میخواهید تجربه خوابی عمیق داشته باشید,مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم مانند موز قبل از خواب توصیه ای مناسب است.انگور نیز حاوی مقادیر فراوانی از ملاتونین  و مواد خواب آور است و علاوه بر اینکه خاصیت آرامش بخشی دارد باعث میشود خوابی عمیق و لذت بخش را تجربه کنید.
کافئین را از برنامه غذایی خود حذف کنید,مواد غذایی تند و پر از ادویه ,برخی انواع پنیر و محصولات گوشتی ,شیر کاکائو و چای جنسینگ نیز حاوی ترکیباتی هستن که ممکن است عارضه بی خوابی را در افراد مستعد تشدید کنند.بنابراین توصیه میشود این گروه از مواد غذایی را از برنامه روزانه خود حذف کنید

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *