خانه / اخبار / سلامت / ورزش‌های هوازی و کنترل دیابت

ورزش‌های هوازی و کنترل دیابت

Diabetes
Diabetes

فعالیت موثر هوازی و کاهش خطر ابتلا به دیابت :

بر طبق گزارش و تحقیقاتی که در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۲ در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد , مشخص شد ارتباط مستقیم مابین ورزش‌های هوازی کودکان با کاهش خطر ابتلا به دیابت وجود دارد.

اما بر اساس این مطالعه جدید , یک سوم از مدارس ابتدایی ایالات متحده در سن جوانان مبتلا به اضافه وزن یا چاقی هستند.چاقی متاسفانه در دوران کودکی با طیف وسیی از مشکلات بهداشت همراه است.

با توجه به اطلاعات وارد شده یک پیش زمینه ای هم در این مورد داشته باشیم بد نیست,برای اینکه میخواهید با انواع دیابت و راهکار کنترل آن بیشتر آشنا شویم به این مطلب انواع دیابت و راهکار کنترلی بروید.

محققان مقادیر متفاوتی در نتایج خود از ریسک‌های وارده بر دیابت را در مقابله با ورزش‌های هوازی مورد مطالعه خود از جمله مقاومت به انسولین,سطح کلی چربی خصوصا چربی شکمی‌در بیش از ۲۰۰ کودک غیر فعال و دارای اضافه وزن با متوسط سنی ۹ سال مورد آزمایش قرار دادند.

مشخصات بدین گونه بود ,برخی کودکان به طور تصادفی حتی با فعالیت در مدت زمان ۲۰ دقیقه در روز در ۵ روز فعالیت بدنی خود و یا نرخ بالا در مدت زمان ۴۰ دقیقه در روز در همان ۵ روز فعالیت بدنی خود به عنوان هفته هوازی در مجموع ۱۳ هفته کاری مورد مطالعه شاهد رشد طبیعی فعالیت بدنی خود شدند که خود مسلما در درمان چاقی در کودکان و پیشگیری از چاقی کمک کرد.

منبع :nlm.nih.gov

همچنین ببینید

دانلود مقاله روزه داری برای عموم

مقاله آموزشی روزه داری برای عموم و ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن : در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *