خانه / اخبار / سکوی مشترک

سکوی مشترک

برای این ساعت از  سایت مقالات دانشجویی مقاله تخصصی سکوی مشترک یا joint venture را منتشر میکنیم که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

مقدمه
قراردادهای متفاوتی بین شرکت¬ها و مؤسسات ایرانی و خارجی به شکل، موضوع و ماهیت حقوقی گوناگون در سال‌های اخیر منعقد گردیده که راجع به همه انواع آن مطالعات لازم و عینی درایران صورت نگرفته است. از جمله می¬توان به قراردادهای مشارکتی موسوم به “جویت ونچر” اشاره کرد که با وجود نقش روزافزون در اقتصاد ملی، ابهامات گوناگون حقوقی در مورد آن¬ها وجود دارد که گاهی ناشی از خلأ قانونی یا اجمال و عدم صراحت قوانین و مقررات است.
در این نوشتار، که توصیفی- استدلالی نگاشته شده است، در پی آن هستیم تا با ماهیت حقوقی “جوینت ونچر”، معنا و مفهوم، ‌تاریخچه و انواع آن بیشتر آشنا شویم.
گفتار اول: معنا و مفهوم جوینت ونچر
“جوینت ونچر” یک اصطلاح دقیق حقوقی نیست [۱]و تقریباً در هیچ یک ازنظام¬های حقوقی تعریف نشده است؛ با این حال، از پرکاربردترین اصطلاحات در حقوق تجارت بین الملل است که امروزه تقریباً در تمام زبان¬های دنیا وارد شده و با معانی متنوع و مختلف مورد استفاده قرار می¬گیرد.[۲] لطفا برای دانلود کامل مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود مقاله سکوی مشترک

همچنین ببینید

Resume Builder

مقاله نگارش رزومه

مقاله نگارش رزومه : ما در این مقاله به نحوه یک نگارش خوب در زمینه رزومه …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *